Mowa ciała, zaklinanie publiczności i… rzut na matę. Można się tego nauczyć?

W Akademii Menedżera pełną parą trwają przygotowania do kwietniowego warsztatu. Tym razem tematem przewodnim będzie – „Prezentacja publiczna w różnych odsłonach”.

– Przygotowujemy dla Was coś specjalnego. Z jednej strony stawiamy na kreatywność, improwizację, pracę z ciałem i głosem. Z drugiej strony chcemy pokazać, jak budować strukturę wystąpienia, przygotować interesujący wstęp i zakończenie. W jaki sposób używać różnych technik przyciągania uwagi słuchaczy? – napisała w zaproszeniu Dorota Mejri, organizatorka warsztatów, a także psycholog i trener biznesu.

Zapowiada się interesująco. Warsztaty przydatne tak w życiu zawodowym jak i prywatnym. Bez wątpienia dodatkowym atutem najbliższego wydarzenia będzie to, że warsztaty poprowadzi obok Doroty Mejri, Mariusz Pogonowski, bardzo znany i lubiany aktor płockiego Teatru Dramatycznego.

Jeżeli jeszcze się nie zapisaliście to musicie się śpieszyć. Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona. Warsztaty w ramach Akademii Menedżera Biznes Level Up przewidziane są na 2 dni – 27 kwietnia od godziny 12 do 17 oraz 28 kwietnia od godziny 10 do 16 w Płockim Parku Przemysłowo -Technologicznym w Płocku przy ulicy Łukasiewicza 39.

Prezentacje menedżerskie jakie przewidziano podczas warsztatów to – „Jak pracować nad wystąpieniem przed grupą”. I jeśli chodzi o prelegentów organizatorki przedsięwzięcia trafiły w przysłowiową 100!

Dwudniowe warsztaty poprowadzą – wspomniany – Mariusz Pogonowski oraz Dorota Mejri. Tematyka warsztatu: struktura prezentacji, budowanie wstępu, wykorzystanie figur retorycznych, angażowanie słuchaczy, elementy improwizacji, ruchu scenicznego, pracy z głosem, wykorzystanie koloru. Uczestnicy przygotują krótkie prezentacje.

Program warsztatów
Dzień I

  • idea główna, która zmienia świat i stawia wyzwanie – praca nad myślą przewodnią wystąpienia;
  • budowanie pewności siebie i motywacji, relacja ja – inni, radzenie sobie z tremą;
  • przykuwanie uwagi słuchaczy: „zaklinanie publiczności”, „rzut na matę”, wyzwanie, misja – warsztaty;
  • jak pisać scenariusz wystąpienia (zbieranie materiału, „noszenie w sobie tematu”, poprawianie, próby, charakterystyka grupy docelowej);
  • mowa ciała – najważniejsze zasady – indywidualne wystąpienia;
  • Interpretacja tekstu – warsztaty.

Dzień II

  • praca nad strukturą wystąpienia: zasady budowania wstępu (cel, metody i typowe błędy); konstrukcja wystąpienia (główne tezy, przygotowanie „pomostów” łączących główne punkty wystąpienia, przygotowanie środków wizualnych, zastosowanie figur retorycznych, historii, pytań i innych technik angażujących słuchaczy); zakończenie wystąpienia ( najważniejsze zasady, struktura zakończenia, techniki);
  • budowanie struktury wystąpienia – ćwiczenia praktyczne – prezentacje indywidualne;
  • gra scenariuszowa –„ Wybory” – ćwiczenia z autoprezentacji i argumentacji.

Więcej na temat warsztatów i prelegentów oraz idei Akademii Menedżera poznacie, odwiedzając stronę internetową – Biznes Level Up . Tam też możecie się zapisać na najbliższe wydarzenie, wypełniając odpowiedni formularz. 

Przedsięwzięcie dofinansowuje Urząd Miasta Płocka.