Jacek Jasion: Sport jest moim dopalaczem

image_pdfimage_print

– Tę walkę dedykuję płocczanom, młodzieży i mojemu nieżyjącemu tacie, który zawsze mnie wspierał. Sport jest moim dopalaczem – mówił radny Jacek Jasion (SLD) – Panie prezydencie, melduję wykonania zdania – dodawał.

Krótkie przemówienie płockiego radnego poprzedziły podziękowania i gratulacje od przewodniczącego rady miasta Płocka Artura Jaroszewskiego, przed którym leżało cenne trofeum sportowca – pas WKL – mistrza świata w kickboxingu w formule full contact do 76 kg.

Następnie obecni na sesji obejrzeli krótką prezentację, na której przybliżono postać Jacka Jasiona. Jego codzienne treningi, a także kilka urywków z sobotniej walki. Pas mistrza świata w kickboxingu znany płocczanin zdobył podczas VIII Ząbkowickiej Gali Sportów Walki, która odbyła się w minioną sobotę, 25 marca.

Podczas gali w Ząbkowicach Śląskich kibice mogli zobaczyć osiem walk, a tę najważniejszą o Mistrzostwo Świata wygrał Jacek Jasion. Organizatorem wydarzenia była Akademia Sztuk Walki Wataha Ząbkowice Śląskie. Zawodnicy walczyli w specjalnej klatce. Płocki kickbokser pokonał w walce swojego rywala Sultanova Doniyora z Uzbekistanu przez nokaut w drugiej rundzie i zdobył mistrzostwo świata.

Gratulujemy!