Piechowski z powołaniem do kadry!

W poniedziałek, 12 grudnia, w gronie zawodników powołanych do kadry Polski B, prowadzonej przez trenerów Damiana Wleklaka oraz Marcina Lijewskiego, znalazł się gracz Orlen Wisły Płock – Mateusz Piechwski. 21-letni obrotowy od 15 grudnia będzie jednak przebywał na zgrupowaniu pierwszej reprezentacji.

Tak jak już informowaliśmy biało-czerwoni przygotowania do startu w Mistrzostwach Świata 2017 we Francji rozpoczną 15 grudnia. Początkowo udział miało wziąć w nich czterech szczypiornistów płockiego klubu: Adam Morawski, Michał Daszek oraz bracia Maciej i Tomasz Gębala. Z powodu urazów z jakimi zmagają się inni reprezentanci na zgrupowaniu ma stawić się jednak także Mateusz Piechowski.

Świeży w ostatnich miesiącach co prawda leczył poważną kontuzją i do gry wrócił dopiero w listopadzie, ale jak widać to żadna przeszkoda. Od tamtej pory wystąpił… w dwóch ligowych spotkaniach, w których rzucił 3 bramki, a po urazie – na szczęście – nie ma już śladu.

To nie koniec informacji dotyczących powołań podopiecznych Piotra Przybeckiego do reprezentacji, ponieważ dzisiaj, we wtorek, 13 grudnia, na szerokiej liście Chorwatów na francuski turniej znaleźli się Sime Ivić oraz Lovro Mihić. Ich trener Żeljko Babić postanowił, że przygotowania podzialone zostaną na dwie części. W pierwszej udział weźmie 16 zawodników, w drugiej 28, ale najważniejsze, że w obu udział wezmą – dwaj pozyskani latem 2016 roku – czołowi strzelcy Orlen Wisły Płock.

Fot. SPR Wisła Płock