Efektowny początek roku

Rok temu BHT Petra Auto Forum zajęła trzecie miejsce w halowym turnieju plażowej piłki ręcznej Broschuere Beach Handball rozgrywanym w Szwajcarii. W tym roku płocczanie triumfowali w tej imprezie.

Droga do końcowego zwycięstwa nie była wcale łatwa, chociaż Petra poniosła w całym turnieju tylko jedną porażkę. Zaczęło się od 2:0 (21:12,14:7) ze niemieckim SG Schurwald. Później miał być mecz z BTVGA, ale rywale nie dotarli, więc Petra skasowała punkty walkowerem.

Mecz Petry z Copaca-Bale można określić jako pojedynek czempionów. Mistrzowie Polski ulegli, niestety, Mistrzom Szwajcarii 1:2.

W pojedynkach kończących fazę grupową Petra pokonała najpierw Amsterdam 2:0 (18:12, 23:10), a później szwajcarskie HSG Wasserschloss (14:10, 20:10). Płocczanie zapewnili sobie tym samym drugie miejsce w swej grupie (za Copaca-Bale) i awans do półfinału.

W walce o awans do najlepszej dwójki Petra stanęła naprzeciwko szwajcarskiemu Albena Beach Bulgaria. To był bój, w którym kipiało wręcz od emocji. Pierwszy set dla Petri 20:10. Drugi dla Albena Beach 18:10. O wszystkim decydowały więc shoot-outy, wygrane przez zespół z Płocka 7:4.

Finał stał się dla Petry okazją do rewanżu na ekipie Copaca-Bale. Płocczanie tym razem nie dali swoim przeciwnikom szans, wygrywając pewnie 2:0 (16:6,20:10), dzięki czemu odnieśli pierwszy triumf w nowym, 2015 roku. W składzie zwycięskiej ekipy znaleźli się: Artur Niesłuchowski, Adrian Fiodor, Filip Koper, Konrad Koper, Patryk Orędowicz, Bartosz Wojdak, Michał Kwiatkowski, Marcin Miedziński, Miłosz Rupp oraz Jarosław Suski.