Posłowie z Torunia i Szczecina mają swoje biuro w Płocku [FOTO]

W ostatnim czasie biura poselskie w Płocku wyrastają jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Istną lawinę rozpoczął Marek Jakubiak z Kukiz’15, potem był Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej, następnie Marek Opioła z Prawa i Sprawiedliwości, teraz przyszedł czas na .Nowoczesną.

– Pomimo tego, że z tego okręgu nie mamy przedstawiciela w parlamencie, to myślę że działalność .Nowoczesnej w Płocku jest na bardzo wysokim poziomie – mówiła podczas konferencji prasowej posłanka z Torunia, Joanna Scheuring-Wielgus.

W czwartek, 5 maja przy ulicy Armii Krajowej 10 w budynku Rodos, spotkali się przedstawiciele partii, ich sympatycy oraz dziennikarze aby wysłuchać najpierw co posłowie .Nowoczesnej mają do powiedzenia, a potem uroczyście otworzyć nowe biuro poselskie.

– Chcielibyśmy być w Płocku, być dla naszych wyborców. Będziemy tu na pewno przyjeżdżać. Tutaj jest najważniejsze żebyśmy budowali silną .Nowoczesną, żeby być alternatywą dla Prawa i Sprawiedliwości oraz dla Polskiego Stronnictwa Ludowego, bo wiemy że w tym okręgu jest niezwykle mocne. I najbliższy nasz cel to wygrać wybory samorządowe – mówił z Piotr Misiło, poseł ze Szczecina.

Posłowie .Nowoczesnej stwierdzili jednogłośnie, że chcą mieć swoje biura poselskie w każdym większym mieście, w którym znajdują się okręgi wyborcze. Przypomnijmy, nasze miasto należy do okręgu płocko-ciechanowskiego.

Skoro nie są z naszego okręgu, jak posłowie widzą współpracę z mieszkańcami? Otóż, na pewno raz w miesiącu będą przyjeżdżać do naszego miasta, aby konsultować z mieszkańcami i samorządowcami bieżące potrzeby, a jeżeli to będzie w ich kompetencjach załatwiać sprawy dalej. Składać interpelacje. – Jesteśmy, wbrew pozorom, w naszym działaniach bardzo skuteczni – zapewniała Joanna Scheuring-Wielgus, która jest również wiceprzewodniczącą klubu poselskiego partii. – Nasz klub liczy sobie 28 osób, czyli taka szkolna klasa. Dobrze się poznaliśmy – tłumaczyła. Co wiąże ją z Płockiem? – To miasto, które leży w połowie drogi z Torunia do Warszawy. Poza tym byłam w zeszłym roku na festiwalu Audioriver, a jako nastolatka przyjeżdżałam tu do Levi’sa po dżinsy – żartowała posłanka.

Z kolei Piotr Misiło, chwalił płockich szczypiornistów i zapewnił, że zna problemy Płocka takie jak obwodnica czy współpraca z Orlenem. – Chcemy wspierać Płock w parlamencie na ile się da – podkreślił poseł. – Jeżeli przyjadą do nas zwykli ludzie, nie tylko samorządowcy i wskażą nam problem to my go puścimy dalej i to działa – zapewniał Misiło. – Mimo, że jesteśmy w głębokiej opozycji – dodawał. Przytoczył przykład ustawy wiatrakowej, która według mieszkańców województwa zachodniopomorskiego jest bardzo zła, a którą udało się wstrzymać. Poseł zaprosił także do odwiedzania ich stron internetowych. Zapewnił, że mają sto procent skuteczności jeśli chodzi o odpowiedzi na e-maile, to samo dzieje się w przypadku Facebooka, gdzie .Nowoczesna ma swoje fanepage.

A co z sondażami? – Patrzymy na sondaże z przymrużeniem oka. Nie patrzymy na nie, nie przejmujemy się po prostu robimy swoje. Nie ma tak, że sondaże skaczą do góry to i my skaczemy, zupełnie nie. Skupiamy się wyłącznie na pracy. Sondaże są czymś, co dzieje się gdzieś obok. To nie jest wyrocznia, nie skupiamy się na tym, nie angażujemy się w to – mówiła Wielgus.

Dzień wcześniej tj. w środę 4 maja szefowa płockiej .Nowoczesnej Małgorzata Kamińska spotkała się z prezydentem Andrzejem Nowakowskim, co nas bardzo zaciekawiło. O czym rozmawiali? – To było kurtuazyjne spotkania, na którym chciałam prezydenta zaprosić na dzisiejsze otwarcie biura poselskiego naszej partii – wytłumaczyła Kamińska. – Mówiliśmy też o problemach Płocka wynikających ze współpracy z Orlenem – przyznała.

Po konferencji nastąpiło oficjalne otwarcie biura poselskiego. Co prawda prezydent Płocka zabrakło podczas uroczystości, ale za to był przewodniczący rady miasta Artur Jaroszewski, a także przedstawiciele płockiego KOD oraz Zbigniew Kruszewski, rektor Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. O funkcjonowaniu biura przy ulicy Armii Krajowej za wiele na razie się nie dowiedzieliśmy, poza tym, że wszystko jest w trakcie ustaleń. Na razie w biurze będą dyżurowali asystenci posłów oraz członkowie .Nowoczesnej z Płocka. Z biurem można się skontaktować za pomocą Facebooka, poprzez strony internetowe posłów:www.posel.misilo.pl oraz www.joannasw.pl, a także dzwoniąc pod numer telefonu 575-750-780.