22 bramki przewagi na Tarnowem

W niedzielne popołudnie płocczanie podjęli przed własną publicznością Grupę Azoty Unia Tarnów. Mecz 12. serii ORLEN Superligi zakończył się wyraźną wygraną podopiecznych trenera Sabate – 35:13 i ponownym dopisaniem kompletu punktów w tym sezonie.

I połowa

Mecz 12. kolejki ORLEN Superligi od bramki rozpoczęli gospodarze po trafieniu Kiryla Samoili. W kolejnej akcji paradę pomiędzy słupkami zanotował Marcel Jastzębski, po czym podyktowany przez sędziów rzut karny wykorzystał Tin Lucin. Następnie ze strony gości padł niecelny rzut, a wkrótce z 7. metra na listę strzelców ponownie wpisał się Tin Lucin wyprowadzając Nafciarzy na 3-bramkowe prowadzenie. Chwilę później podopieczni  Marcina Janasa stracili piłkę, jednak faul w ataku popełnił Kiryl Samolia. Po 6 minutach gry czerwoną kartkę otrzymał Dawid Dawydzik, a siódemkę wyegzekwował skutecznie Jakub Sikora. Następna akcja Nafciarzy zakończyła się niepowodzeniem, natomiast do płockiej bramki trafiał
Dzmitry Smolikau. Trwającą lekko ponad 5 minut niemoc strzelecką w 10 minucie przełamał Tomas Piroch.

W 12 minucie spotkania 3. gola dla tarnowian zdobył Jakub Sikora. Z kolei wśród Niebiesko-biało-niebieskich na listę strzelców wpisał się Gergo Fazekas wykluczając przy tym z gry Łukasza Kucharzyka. Chwilę później dystans do rywali powiększył Tin Lucin, po czym celny strzał ze skrzydła dołożył od siebie Filip Michałowicz. Następnie chwilową niemoc strzelecką przyjezdnych przełamał Vladyslav Parovinchak, a wkrótce trafił do bramki płocczan drugi raz z rzędu. W kolejnej akcji po stracie gospodarzy, tarnowianie zdobyli gola kontaktowego dodatkowo wykluczając przy tym z gry Mihę Zarabeca. Mimo osłabienia Jakuba Wysockiego pokonał ze skrzydła Przemysław Krajewski, na co z tej samej pozycji szybko odpowiedzieli goście.

Na nieco mniej niż 10 minut przed końcem podyktowaną siódemkę wykorzystał Tin Lucin i to samo chwilę później uczynił Jakub Sikora. Następnie celnie z dystansu rzucał Tin Lucin, a po stracie przyjezdnych na listę strzelców wpisał się Filip Michałowicz. Widząc problemy swoich podopiecznych o czas poprosił trener gości – Marcin Janas. Po wznowieniu bramkę dla płocczan zdobył Kiryl Samoila, a po obronie Marcela Jastrzębskiego dystans do rywali zwiększył Miha Zarabec. Na mniej niż minutę przed końcem pierwszej połowy o przerwę poprosił również szkoleniowiec ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po wznowieniu na ławkę kar odesłany został Przemysław Mrozowicz, a wynik na 14:8 ustanowił Michał Daszek, dzięki czemu Niebiesko-biało-niebiescy zeszli do szatni z 6-bramkową zaliczką.

II połowa

Wynik drugiej części spotkania otworzył Michał Daszek, a po niecelnym rzucie tarnowian, piłkę w bramce rywali umieścił Marcel Sroczyk. W 32. minucie 9. gola dla gości zdobył Jakub Sikora, na co szybko odpowiedział Tin Lucin. Następnie Jakuba Wysockiego pokonał Tin Lucin, po czym z 7. metra trafiał Jakub Sikora. Chwilę później na listę strzelców po stracie przyjezdnych wpisał się Miha Zarabec, a wkrótce po przechwycie piłki przez gospodarzy punktował również Przemysław Krajewski wyprowadzając Wiślaków na 10-bramkowe prowadzenie. W kolejnej akcji paradę między słupkami zanotował Marcel Jastrzębski, a z kontry trafiał Michał Daszek. Taki obrót spraw zmusił trenera zespołu Grupy Azoty Unia Tarnów do wzięcia czasu. Po przerwie podopieczni Marcina Janasa oddali niecelny rzut, natomiast nie mylił się Miha Zarabec.

W 42. minucie na 13-bramkowe prowadzenie wyprowadził Nafciarzy Marcel Sroczyk, a po przechwycie piłkę w bramce rywali umieścił Michał Daszek. Po skutecznej obronie Marcela Jastrzębskiego następnie celny rzut oddał Miha Zarabec, a chwilę później punktował też Kiryl Samoila. Następnie po stracie piłki przez gości na listę strzelców wpisał się Tin Lucin, a po przechwycie przez Przemysława Krajewskiego dystans do rywali zwiększył Michał Daszek. Na niecałe 11 minut przed końcem spotkania bramkę dla Niebiesko-biało-niebieskich zdobył Przemysław Krajewski.

Około 50 minuty meczu trwającą 16 minut niemoc strzelecką zakończył Jakub Adamski. Następnie do bramki tarnowian trafiali kolejno Tomas Piroch oraz Tin Lucin. W kolejnej akcji tarnowianie zgubili piłkę, co skrzętnie wykorzystał Marcel Sroczyk. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Filip Michałowicz. Na 7 minut przed końcem o czas poprosił trener drużyny z Tarnowa – Marcin Janas. Po wznowieniu jego podopiecznym nie udało się pokonać świetnie dysponowanego Marcela Jastrzębskiego, natomiast swoją sytuację bramkową skutecznie wykorzystał Gergo Fazekas. Dwunastego gola dla przyjezdnych zdobył Korneliusz Małek, po czym otrzymał on również karę dwóch minut. Następnie podyktowaną siódemkę skutecznie wyegzekwował Tin Lucin, na co wkrótce odpowiedział Marcel Zdobylak. Spotkanie zakończyło się wygraną 35:13 dla ORLEN Wisły Płock.

ORLEN Wisła Płock (14:8) 35:13 Grupa Azoty Unia Tarnów

ORLEN Wisła Płock: Jastrzębski– Daszek 5, Zarabec 4, Lucin 10 , Piroch 2, Fazekas 2, Krajewski 3, Terzić, Perez, Dawydzik, Michałowicz 3, Samoila 3, Sroczyk 3.

Grupa Azoty Unia Tarnów: Wysocki – Sikora 5, Bushkou 2, Parovinchak 2. Smolikau 1, Adamski 1, Małek , Zdobylak 1, Sanek, Tokarz, Wątroba, Mrozowicz, Kucharzyk.

ORLEN Wisła Płock ( 4 min kar) : Grupa Azoty Unia Tarnów ( 8 min kar)

Źródło: Orlen Superliga