Nafciarze w siedmiu reprezentacjach

image_pdfimage_print

Trzynastu zawodników Orlen Wisły powołanych zostało na listopadowe mecze swoich narodowych reprezentacji. Nafciarze mogą dostać szansę gry w meczach kadry Polski (A i B), Rumunii, Serbii, Hiszpanii, Rosji, Portugalii oraz Bośni i Hercegowiny.

W trójmiejskiej Ergo Arenie odbędzie się towarzyski turniej z udziałem reprezentacji Polski, Rosji, Hiszpanii i Szwecji. W gronie 22 graczy powołanych na tę imprezę przez prowadzącego reprezentację Polski Michaela Bieglera znaleźli się między innymi występujący na co dzień w Orlen Wiśle Marcin Wichary, Adam Wiśniewski, Michał Daszek oraz Bartosz Konitz. Wśród wybrańców trenera Manolo Cadenasa, który jest selekcjonerem kadry Hiszpanii, znalazł się Rodrigo Corrales. W Gdańsku zagra również Dmitry Zhitnikov powołany do reprezentacji Rosji.

Wśród młodych polskich graczy, których trener reprezentacji Polski B Damian Wleklak chce sprawdzić podczas turnieju w Wągrowcu, znalazł się Mateusz Piechowski (w tym gronie jest również Adam Morawski. On jednak pojedzie na zgrupowanie już jako gracz wypożyczony do Pogoni Szczecin).

Od 4 do 8 listopada Rumunia walczyć będzie z Austrią i Włochami w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata 2017 roku. Wśród reprezentantów Rumunii znaleźli się między innymi Valentin Ghionea i Dan Racoțea. O przepustki na Mundial 2017 walczy też Bośnia i Hercegowina, która zmierzy się ze Słowacją i Litwą, mając w składzie między innymi Marko Tarabochię.

Ivan Nikcević i Nemanja Zelenović otrzymali powołania do reprezentacji Serbii, która 6-8 listopada grać będzie w Niemczech w turnieju Super Cup, w którym wystąpią również Brazylia i Słowenia. Portugalia, podobnie jak Polska i Serbia, grać będzie towarzysko. Tiago Rocha sprawdzi się w Tel-Avivie w konfrontacjach z Estonią, Gruzją i Izarelem.