Spróbuj swoich sił w teatrze

TEATR_PLAkat

Już po raz trzeci Stowarzyszenie Teatr Per Se organizuje bezpłatne warsztaty teatralne dla młodzieży w wieku 14-19 lat „Lato w Teatrze”. Zajęcia rozpoczną się 13 sierpnia i potrwają do 29 sierpnia.

 

Zapisy chętnych do wzięcia udziału w warsztatach przyjmowane są do 10 sierpnia drogą elektroniczną pod adresem teatrperse@gmail.com. Zgłoszenie powinno zawierać imię, nazwisko, wiek i numer telefonu. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego o przyjęciu decydować będzie kolejność zgłoszeń.

– Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć – to cytat z francuskiego poety i dramaturga Jeana Cocteau, który posłużyć ma  jako punkt wyjścia do stworzenia tegorocznego plenerowego spektaklu o nazwie: “TV Teatro”.

Młodzież biorąca udział w warsztatach rozmawiać będzie z płocczanami o ich smutkach i radościach dnia codziennego. Zanotuje w kajetach niebanalne życiowe historie swoich rozmówców. Później przetworzy to na scenariusz, który przygotuje na zakończenie warsztatów. Uczestnicy przygotują swe prezentacje w stylistyce estrady, kabaretu, musicalu, komedii, stand-upu, pantomimy, groteski, parodii. Warsztaty, które poprowadzą Agnieszka Makowska, Anna Szawiel i Mariusz Pogonowski, zakończą się spektaklem „TV Teatro”. Spektakl zaprezentowany zostanie 28 i 29 sierpnia na Starym Rynku podczas Festiwalu Rynek Sztuki.