Zobaczcie, jakie pułapki zastawia wasz umysł

Mazovia-Umysl_przylapany

Chcesz wiedzieć, jak działa ludzki umysł? Powiedzą Ci o tym eksperci z Centrum Nauki Kopernik, którzy w dniach 28-30 listopada czekać będą na wszystkich chętnych w Galerii Mazovia.

Eksperci CNK będą opowiadali o rozmaitych zagadkach związanych z ludzkim mózgiem i z postrzeganiem otaczającego nas świata. Spróbują pomóc w sprawdzeniu, czy wszystko, co widzimy i słyszymy jest w rzeczywistości takie, jak to odbieramy Powiedzą, czy tylko uszy wykorzystywane są przez człowieka do słuchania.

W Galerii Mazovia przedstawiciele Centrum Nauki Kopernik pojawią się z dwudziestoma interaktywnymi eksponatami, a także z urządzeniami i materiałami, dzięki którym każdy chętny będzie mógł osobiście przekonać się, jak pasjonujące zagadki kryje w sobie umysł każdego z nas.

Piątek 28 listopada dedykowany jest zorganizowanym grupom szkolnym. W sobotę, 29 listopada i w niedzielę, 30 listopada wystawa przygotowana w Galerii Mazovia przez CNK otwarta będzie dla wszystkich zainteresowanych. Każdy chętny będzie miał możliwość samodzielnego przygotowania i przeprowadzenia doświadczenia. Przekona się dzięki temu, w jaki sposób mózg selekcjonuje przekazywane mu informacje, wybierając dla siebie te, które uzna za najbardziej istotne. Będzie można zobaczyć również, jak bardzo jest się podatnym na emocje. Często nie zdając sobie z tego sprawy.

Nasza interaktywna ekspozycja zastawia pułapki na umysł, przez co pozwala nakryć go na sprytnych sztuczkach i podstępach – zapowiadają przedstawiciele Centrum Nauki Kopernik. – Wystawa Jest niepowtarzalną okazją do urozmaicenia i uatrakcyjnienia szkolnej nauki oraz niesamowitym przeżyciem emocjonalnym dla uczestników.