Znamy kolejne gwiazdy Reggaelandu

Jubileuszowa, dziesiąta edycja płockiego święta muzyki reggae zapowiada się imponująco. Organizatorzy ujawnili właśnie, że na płockiej plaży zagrają w tym roku Mesajah i Roots Rockets. Dołączyli oni do listy ogłoszonych już wcześniej artystów, na której znaleźli się: Jah Cure, Popcaan, Trinity, Mellow Mood, Chezidek, Lion D oraz Daab, Grubson, Bednarek, Damian SyjonFam.

Jestem stąd” to drugi krążek artysty, na którym pełno jest odniesień do problemów związanych z dyskryminowaniem ludzi za ich odmienny kolor skóry. Mesajah apelował o tolerancję bez względu na kolor skóry, wyznanie czy głoszone poglądy. Trzecia płyta artysty to „Brudna prawda”. Pochodzące z niej utwory mają zdominować koncert Mesajaha na Reggaelandzie.

 

 

 

Mesajah z wielkim wdziękiem balansuje między rozmaitymi gatunkami muzyki, przez co jego twórczość jest niezwykle trudna do zaszufladkowania. Potrafi inspirować się niemal wszystkim, co słychać na każdym z dotychczas wydanych albumów. Pierwszym krążkiem Mesajaha byli „Ludzie prości”, na których obok reggae pobrzmiewały dźwięki charakterystyczne dla dancehallu i dubu, a nawet hip-hopu.

https://www.youtube.com/watch?v=WbTuQ4S4jQc

 

 

Roots Rockets na tegorocznym Reggaelandzie zaprezentuje swoją drugą płytę „Marsala 2.0.1.5.”, która już niebawem powinna ukazać się na rynku muzycznym. Pierwsza płyta „Rrewolucja” dała formacji tytuł „Rootsowego Debiutu Roku” A singiel „Modlitwa IV” został wybrany przebojem roku audycji „Strefa Dread” Polskiego Radia Czwórka. Promująca „Rrewolucję” trasa obejmowała występy w kilkudziesięciu miastach – zarówno w niewielkich klubach, jak i na dużych imprezach reggae’owych. Roots Rockets szerszej publiczności dali się poznać jako półfinalista ósmej edycji programu Must Be The Music.