Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania w Płocku. Sporo kierowców o nich nie wie

Zmiany w zasadzie nie są nowością, bo weszły w życie w grudniu ubiegłego roku. Jednak nie wszyscy kierowcy o nich wiedzą. A chodzi o Strefę Płatnego Parkowania. Jedną z najistotniejszych zmian jest to, że biletu zakupionego w parkomacie, nie trzeba umieszczać za szybą samochodu.

– Nie ma już obowiązku umieszczania biletu parkingowego w widocznym miejscu za szybą. Tak naprawdę był to martwy zapis, ponieważ kontrolerzy i tak w chwili sprawdzania ważności opłaty za parking musieli wpisać do urządzenia kontrolerskiego nr rejestracyjny. Czyli weryfikacja odbywał się po nr rejestracyjnym, a nie po bilecie parkingowym – wyjaśnia Konrad Kozłowski z biura prasowego ratusza.

Wprowadzono również nowy abonament. Osoby, które codziennie przyjeżdżają do płatnej strefy parkowania i kupują bilet całodniowy, teraz mogą wykupić abonament na cały miesiąc, jego koszt to 250 zł.

Kozłowski przypomina kolejną zmianą, która jest odpowiedzią na postulaty osób mieszkających w SPP. – Od grudnia jest możliwość przepisania rocznego lub miesięcznego abonamentu. Do tej pory było tak, że jeśli właściciel pojazdu, mieszkający w SPP sprzedał samochód i kupił nowy to musiał też kupić nowy abonament. Podobnie jest w przypadku, gdy ktoś odda na pewien czas samochód – np. do naprawy – i otrzyma pojazd zastępczy. Teraz na auto zastępcze także można przepisać abonament.

Wygodniej jest też korzystać ze Strefy, ponieważ zagęściła się sieć parkomatów. Przybyło ich sześć. Trzy nowe parkomaty stanęły przy ul. Królewieckiej 4 (naprzeciwko Taygera), przy Królewieckiej 13 (obok pawilonów handlowych) i pod numerem 16. Nowy parkomat znalazł się przy ul. Nowy Rynek oraz przy ul. Kościuszki obok Miejskiego Przedszkola nr 1. I jeszcze jeden – na pl. Narutowicza w pobliżu gmachu sądów.

Przypomnijmy. Strefa Płatnego Parkowania w Płocku obowiązuje od 26 października 2016 roku. Opłaty pobierane są w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00.

Pierwsze 30 minut * bezpłatne
– Za pierwszą godzinę 2,00,
– Za drugą godzinę 2,40,
– Za trzecią godzinę 2,80,
– Za czwartą i każdą następną godzinę 2,00,
– Parkowanie pomiędzy godziną 8:00 a 17:00 po uiszczeniu całej opłaty jednorazowo 12,00.