Ze stadionu wprost do domu. Kibicowskie krzesełka trafią do sprzedaży. Ciekawa akcja Wisły Płock [FOTO]

Długo wyczekiwana przez kibiców, zarząd klubu oraz wielu płocczan przebudowa stadionu przy ul. Łukasiewicza praktycznie ruszyła. Dziś na obiekcie odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezesa Wisły Płock – Jacka Kruszewskiego, wiceprezesem klubu – Tomasza Marca oraz wiceprezydentem ds. inwestycji i rozwoju – Jackiem Terebusem.

Zarząd Wisły zaprosił sympatyków niebiesko-biało-niebieskich do wzięcia udziału w akcji „1974 krzesełka dla Nafciarzy” oraz przedstawił zasady najbliższej ligowej kolejki rozgrywanej już z udziałem kibiców.

Fan klubu może mieć pamiątkowe krzesełko

Rozbiórka Stadionu im. Kazimierza Górskiego przy ul. Łukasiewicza 34 w Płocku ruszy w wakacje. W tej chwili trwają pierwsze prace przygotowawcze. Na trybunie wschodniej firma demontuje kibicowskie krzesełka, które zamontowano w czasie modernizacji stadionu w 1996 roku i zastąpiły drewniane ławki.

– Start zakupu klubowej pamiątki zaplanowaliśmy na poniedziałek 22 czerwca. Dystrybucja potrwa do końca lipca lub wyczerpania zapasów. Do sprzedaży trafi dokładnie 1947 siedzisk – w 1947 r. powstała Wisła Płock – mówił Tomasz Marzec, wiceprezes Wisły Płock ds. marketingu. – Jedno krzesełko będzie kosztowało 19,47 zł – podkreślił.

Dodał, że charakterystyczne niebieskie krzesełka będzie można kupić w stacjonarnym punkcie Wisła Płock FanShop na stadionie (godziny otwarcia poniedziałek – piątek godz. 8-16). – Jedna osoba będzie mogła nabyć maksymalnie w 10 krzesełek. Każde siedzisko będzie przy tym oznaczone certyfikatem autentyczności.

Publiczność na stadionie

Zarząd Wisły przybliżył także szczegóły najbliższego spotkania Nafciarzy na stadionie przy ul. Łukasiewicza 34. W sobotę 20 czerwca o godz. 15 Nafciarze podejmą Arkę Gdynia. Mecze pierwszej kolejki rundy finałowej, po raz pierwszy od zawieszenia rozgrywek PKO BP Ekstraklasy ze względu na pandemię COVID-19, odbędą się z udziałem publiczności. Ze względu na przepisy sanitarne, w czasie tej ligowej kolejki, na trybunach polskich stadionów będzie mogło zasiąść maksymalnie jedynie 25 proc. kibiców w stosunku do liczby miejsc na obiekcie.

Na stadionie im. K. Górskiego udostępnionych będzie 750 miejsc na trybunie zachodniej. Trybuna wschodnia, sektor buforowy oraz sektor dla kibiców gości pozostaną zamknięte dla publiczności. Mecz nie będzie imprezą masową.

Zasady dystrybucji biletów na mecz Wisła Płock – Arka Gdynia

575 wejściówek zagwarantowanych jest dla osób, które posiadają karnety. Takie osoby muszą zgłosić chęć wejścia na trybuny do czwartku 18 czerwca do godz. 15 i następnie odebrać wejściówkę. Od piątku 19 czerwca wejściówki, które pozostaną z tej puli trafią do ogólnej dystrybucji. 100 wejściówek zagwarantowanych jest dla członków Business Club Wisła Płock i sponsorów PKO BP Ekstraklasy, z kolei 75 wejściówek trafi do członków Stowarzyszenia Sympatyków Klubu Wisła Płock. Do ogólnej dystrybucji pozostaną wejściówki, które nie będą zagospodarowane z poszczególnych pul gwarantowanych – będzie je można nabyć od najbliższego piątku.