Zdrowy rozsądek + rozwaga = bezpieczeństwo. Apel do motocyklistów!

Płoccy policjanci apelują do miłośników jednośladów o zdrowy rozsądek i rozwagę. Sezon wiosenno-letni charakteryzuje się wzrostem liczby zabitych i rannych motocyklistów.

– We wtorek wieczorem, na terenie powiatu płockiego doszło do śmiertelnego wypadku, w którym zginął młody mężczyzna jadący motocyklem. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna wsiadł na motocykl mimo, że nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami. Jadąc, na łuku drogi stracił panowanie nad motocyklem, uderzył w przepust drogowy a następnie koziołkował na polu. Niestety po przewiezieniu do szpitala, mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł – tłumaczy Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji.

Policjanci apelują do wszystkich miłośników jednośladów o zdrowy rozsądek i rozwagę na drodze. Brak dostatecznych umiejętności jazdy na motocyklu czy skuterze, połączony z prowadzeniem tych pojazdów z niebezpiecznymi prędkościami stanowi mieszankę czynników, które w konsekwencji mogą skończyć się tragicznie. Dlatego też, tak ważne jest, aby wsiadając na motocykl pamiętać, że w przypadku zdarzenia drogowego motocyklista jest bardzo słabo chroniony przed urazami, a jeżeli nie zakłada specjalnej odzieży i kasku, pozbawia się jakiejkolwiek ochrony – podkreśla rzecznik.

Motocykliści! Pamiętajcie!

Przestrzegając przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczeństwa podczas przemieszczania się motocyklem, jazda będzie nie tylko przyjemna ale przede wszystkim bezpieczna.

Fot. Dziennik Płocki.