Zaczęły z wysokiego pułapu

Mon-Pol zajął drugie miejsce  w trzecim Ogólnopolskim Turniej Koszykówki Seniorek Alles Cup w Głownie. Podczas weekendu nasze koszykarki spróbują potwierdzić swoją wysoką formę w turnieju, którego będą gospodarzem.

Płocczanki rozpoczęły swój udział w głowieńskich zawodach od spotkania z ŁKS-em Kosz Kobiet Łódź. Nasza ekipa od pierwszych minut narzuciła rywalkom swój styl gry, szybko wypracowując dość wyraźną przewagę. Mon-Pol wygrał wszystkie cztery kwarty, a końcowy rezultat 81:57 nie pozostawia jakichkolwiek wątpliwości, po czyjej stronie leżała przewaga. Bardzo dobrze spisująca się Sylwia Janas okazała się również najlepiej punktującą zawodniczką. Kapitan ekipy z Płocka zdobyła 17 punktów. Tylko trzy oczka mniej zapisała na swoim koncie pozyskana przed sezonem 2014/2015 Agnieszka Wierzbicka.

Najbardziej emocjonujące spotkanie ekipa Mon-Polu stoczyła z gospodyniami turnieju. Wprawdzie po pierwszej połowie płocczanki prowadziły już szesnastoma punktami i wydawało się, że wygraną mają w kieszeni, jednak zupełnie przespały trzecią kwartę, przegrywając ją 8:26. Miejscowe wyczuły, że mogą powalczyć o zwycięstwo i nie zamierzały oddawać pola. Po emocjonującej walce Mon-Pol wygrał jednak 64:55, zapewniając sobie tym samym prawo gry o pierwsze miejsce. Po raz kolejny z dobrej strony pokazała się Agnieszka Wierzbicka, zdobywając 18 punktów. Drugim strzelcem ekipy z Płocka była w tym meczu Justyna Pytlarczyk z 13 oczkami.

W finale Mon-Pol walczył z MUKS-em Poznań. Pierwsze dwie kwarty stały pod znakiem zaciętej walki punkt za punkt. Nieco więcej powodów do zadowolenia mogły mieć poznanianki, które na przerwę zeszły z trzypunktowym prowadzeniem. Po zmianie stron poznanianki  miały już wyraźną przewagę, wygrywając 73:57. P:o porażce finale Mon-Pol zadowolić się musiał drugą liokatą.

sugeruje, że Mon-Pol w drugiej odsłonie dominował zdecydowanie i wygrał w pełni zasłużenie, zapewniając sobie tym samym pierwsze miejsce w turnieju.

– Nie ma co patrzeć na wyniki meczów sparingowych, tym bardziej, że nasze zawodniczki przez ostatnie dwa tygodnie dostały mocno w kość – mówi wiceprezes Mon-Polu Tomasz Marzec. – Cieszę się, że nowe dziewczyny, które dołączyły do nas przed sezonem, szybko znalazły wspólny język z resztą zespołu. Do rozpoczęcia nowego sezonu ligowego zostały niecałe dwa tygodnie, więc trzeba skupić się na taktyce i przygotować się do walki.

Warto dodać, że w Głownie w barwach Mon-Polu zaprezentowała się Natalia Urbaniak. 19-letnia wychowanka MKS MOS Konin, która poprzedni sezon spędziła w poznańskim MUKS-ie, jest ostatnią zawodniczką, która dołączyła do płockiego klubu, zamykając tym samym kadrę na obecne rozgrywki.

Przed inauguracją nowego sezonu kibice będą mieli okazję zobaczyć w akcji zespoły, które wezmą udział w trzeciej edycji ogólnopolskiego turnieju  o puchar prezydenta Płocka. Obok ekipy gospodarzy zagrają w nim również AZS Uniwersytet Warszawski, KKS Olsztyn, MUKS Bydgoszcz i TS Alles Głowno. Pierwszy mecz w sobotę, 27 września o 10.00. Cała impreza odbywać się będzie w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 przy ulicy Piaska 5.