Zaczął się Rynek Sztuki [zdjęcia]

Zobacz zdjęcia ze spektakl„Kilku Ekscentryków i Słoooń” w wykonaniu grupy teatralnej “Klinika lalek”.

Teatr powstał w 1988 roku we Wrocławiu. W 1991 r. przeniósł się do Wolimierza, a skupieni wokół niego artyści przyjęli formułę wędrownej grupy. W imponujących plenerowych spektaklach wykorzystują oni gigantycznych rozmiarów lale i machiny jeżdżące, którym towarzyszy grana na żywo muzyka. Klinika Lalek występowała nie tylko w Polsce, ale też w Finlandii, Francji, Hiszpanii, Rumunii, Niemczech i Austrii. 

W Płocku artyści zaprezentowali sztukę „Kilku Ekscentryków i Słoooń”, która niewątpliwie spodobała się niezbyt licznie zebranej publiczności.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spektaklu.

Zdecydowanie więcej osób zjawiło się na płockiej Starówce, gdy na scenę wyszła Maria Peszek. Artystka zaprezentowała utwory głównie z ostatniej płyty zatytułowanej “Jezus Maria Peszek”. Jak mówiła piosenkarka był to jej 50-ty koncert promujący tę płytę. 

Sporo widzów podziwiało też czeską grupę Divadlo Kvelb, która zaprezentowała wyjątkowy pokaz ognia. Jutro czeski teatr rozpocznie drugi dzień Rynku Sztuki. Grupa teatralna zaprezentuje spektakl „Nautrilus ZŮM”. Następnie wystąpi zespół Lao Che. Grupa ma na swoim koncie pięć długogrających krążków, w tym wydany w 2012 roku album „Soundtrack”, który osiągnął status złotej płyty.

Festiwal zakończy pokaz filmu niemego „Nosferatu: Symfonia Grozy”, z muzyką na żywo graną przez zespół Czerwie.