Wyjątkowa wystawa w niebieskim ratuszu i balony też w kolorze nieba. „Płock dla autyzmu” [FOTO]

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia. Organizowane na całym świecie tego dnia wydarzenia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. W Płocku również tego dnia działo się dużo.

W Galerii P, która znajduje się na parterze płockiego ratusza, odbył się wernisaż „Świat na niebiesko”. Autorami wyjątkowych prac są osoby z autyzmem. – Jesteśmy tu, aby zwracać uwagę społeczeństwa na potrzeby osób z autyzmem. Niech poczują się wyjątkowo, wiedząc, że mają naszą akceptację i wsparcie – mówił prezydent Andrzej Nowakowski. – Podobne imprezy będziemy organizować częściej – zapowiedział.

Po wystawie uczestnicy wydarzenia wyszli na Stary Rynek, aby wypuścić w niebo niebieskie balony. Warto dodać, że kolor niebieski symbolizuje solidarność z osobami ze spektrum autyzmu. Balony pod płocki ratusz trafiły dzięki komunikacji miejskiej, która zamieniła jeden ze swoich autobusów na niebieski. Wypełniony po brzegi niebieskimi balonami zajechał na Stary Rynek. Autobus „Płock Dla Autyzmu” jeździł po ulicach miasta od rana, a przedstawiciele ze Stowarzyszenia „Odzyskać Więzi”, Stowarzyszenia „Razem Dla Autyzmu” oraz „Akceptacja dla Autyzmu Płock” jeździły nim i rozmawiały z pasażerami. Niebieski autobus po naszym mieście będzie jeździł przez cały kwiecień.

We wtorek, 2 kwietnia, budynek płockiego ratusza podświetlono na niebiesko. I kiedy już wszyscy zaopatrzyli się w balony, na trzy-cztery zostały wypuszczone w niebo. Widok był niesamowity, a obecne na wydarzeniu osoby – zachwycone.

Polecamy: Niebieski ratusz, niebieski autobus, niebieska kokarda. Płock dla autyzmu [PROGRAM]oraz Już po raz czwarty pobiegli ‘Razem dla autyzmu’. Wygrali wszyscy [FOTO] [FILM]

 

Fot. Ka. Ka