Wybory parlamentarne 2023. Koalicja Obywatelska i Agrounia na wspólnych listach

Na posiedzeniu Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej na 60 dni przed wyborami, przewodniczący Donald Tusk ogłosił, że na listach Koalicji Obywatelskiej znajdzie się lider Agrounii, Michał Kołodziejczak.

– Podjęliśmy decyzję o starcie w tej kampanii na listach wspólnie z innymi środowiskami, poproszę na scenę Michała Kołodziejczaka z Agrounii – powiedział Donald Tusk. Lider PO ogłosił również, że wśród kandydatów znalazł się Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich w latach 2015-2021.

– Mamy stan wyższej konieczności. Zrobię wszystko i wierzę w to, że wygramy z PiS-em. Odbijemy wieś PiS-owi! – zapewnił ze sceny Michał Kołodziejczak, lider Agrounii. – Pojedyncza gra, ona nie przyniesie sukcesów. Wiem, że tylko wspólne działanie przyniesie sukces. Widzę, co dzieje się od lat na polskiej wsi. Musimy obronić polską wieś i Polskę. To nie jest dla mnie łatwa decyzja. Ale one nigdy nie są łatwe, są trudne. Zdaję sobie sprawę z tego o jaką stawkę gramy – podkreślił.

W środę, 16 sierpnia odbyło się posiedzenie Rady Krajowej PO, na której zatwierdzono listy kandydatów KO do Sejmu. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej zaskoczył wszystkich niespodziewaną koalicją. – Podjęliśmy decyzję o starcie w tej kampanii na listach wspólnie z innymi środowiskami, poproszę na scenę Michała Kołodziejczaka z Agrounii – powiedział Donald Tusk.

– Nie ma ludzi nieważnych, nie ma spraw nieważnych. I uważam, że obecność pana Michała Kołodziejczaka na naszych listach jest na to dowodem – powiedział szef PO. – Tu wszystko jest nieszablonowe i pan jest na to najlepszym przykładem – dodał.

Donald Tusk ogłosił również, że wśród kandydatów znalazł się Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich w latach 2015-2021.

Źródło: Onet.pl