Miejsce nie było przypadkowe. Płockie struktury PiS zaprezentowały kandydatów do rady miasta [FOTO]

W sobotnie, marcowe południe płockie struktury Prawa i Sprawiedliwości przedstawiły mediom kandydatów, którzy powalczą o zasiadanie w Radzie Miasta Płocka. Prezentacja odbyła się na bulwarach wiślanych, a tło stanowiło tumskie wzgórze.  Nie przez przypadek.

 – Przestrzeń zachęca do otwartego prezentowania swoich pomysłów – uzasadnił wybór miejsca na zaprezentowanie kandydatów, Piotr Uździcki, który sam do rady miasta nie zamierza kandydować, a jedynym jego celem, jest ubieganie się o prezydenturę Płocka. 

Bulwary wiślane i Płock do zazielenienia

Zdaniem Uździckiego atrakcyjność bulwarów wiślanych nie jest w pełni wykorzystana. – Jeżeli popatrzymy na inwestycję, która została wykonana za ok. 40 mln zł i zrealizowana na odcinku jednego kilometra, to walory przyrodnicze czy spacerowe są atrakcyjne od Morki do Sobótki. Brakuje tutaj miejsc zielonych, przestrzeni o zasobach przyrodniczych. Bardziej spotykamy się tutaj ze zjawiskiem zabetonowania tego miejsca – zwracał się do dziennikarzy. 

W tym miejscu padła niejako zapowiedź jednego z punktów programu wyborczego kandydata PiS. – Chcemy, żeby ono znów tętniło życiem, żeby pojawiły się tu koncerty, festiwale czy animacje dla dzieci – mówił. Przedstawił też pomysł na brak gastronomii. – Naszym rozwiązaniem tej kwestii jest dynamizacja żeglugi wiślanej – zapowiedział. 

– Chcielibyśmy stworzyć dwa-trzy parki w Płocku, ale nie na zasadzie sadzenia drzewek wzdłuż ulicy, tylko stworzenia parku na miarę Parku Północnego. To ma być przestrzeń służąca rekreacji, wypoczynkowi i aktywnemu spędzaniu czasu wolnego – mówiła z kolei Wioletta Kulpa, przewodnicząca klubu radnych PiS w radzie miasta.

Kontynuowała, że aby ożywić nabrzeże PiS chce stworzyć weekendowe miasto festiwalowe. Na czym miałoby polegać? – Chcemy zaprezentować mieszkańcom Płocka ofertę kulturalną i festiwalową w każdy weekend w okresie wiosenno-letnim. Można wykorzystać do tego amfiteatr czy inną przestrzeń do tego przystosowaną – wyjaśniała. 

„Budujmy wspólnie lepszy Płock”

Dlaczego Piotr Uździcki chce zostać prezydentem? – Moje kandydowanie jest opowiedzeniem się przeciwko wykluczeniu obywatelskiemu, które dzieje się w obecnej kadencji Rady Miasta – uważa kandydat.

– Moja formacja, która uzyskała największą liczbę mandatów radnych nie posiada żadnego przedstawiciela w komisjach i prezydium tej rady. Jest to opowiedzenie się przeciwko temu, żeby tylko jedna formacja mogła sprawować władzę – tłumaczył. – Idę do wyborów z postawą ogólnego porozumienia.

„Budujmy wspólnie lepszy Płock” – to hasło, które będzie towarzyszyło formacji w kampanii samorządowej.  – Płock może być lepszy, może tętnić życiem. Możemy to osiągnąć jedynie łącząc swoje wysiłki. Nie będę stawiał na upartyjnienie czy interesy jednego środowiska – zapewniał. 

Kim jest Piotr Uździcki?

 Jest specjalistą zarządzania, wykładowcą akademickim z 30-letnim doświadczeniem. Wykłada w Akademii Mazowieckiej zarządzanie i marketing. Doskonale zna sprawy samorządu – ma doświadczenie samorządowe. Pełnił funkcję radnego w I kadencji Rady Miasta Płocka w latach 1990-1994. Jest osobą, która bardzo udziela się w strukturach akademickich i naukowych. Jest członkiem Towarzystwa Naukowego Płockiego.

Kandydaci do Rady Miasta Płocka z list Prawa i Sprawiedliwości

Okręg nr 1

1. Mirosław Milewski
2. Szymon Stachowiak
3. Maciej Bukowski
4. Małgorzata Ogonowska
5. Katarzyna Wiśniewska
6. Urszula Krakowska
7. Jolanta Majchrzak
8. Zbigniew Piątkowski
9. Jan Niewiadomski

Okręg nr 2

1. Wioletta Kulpa
2. Leszek Brzeski
3. Edward Bogdan
4. Krzysztof Gorzkowski
5. Teresa Świtalska
6. Zofia Wernikiewicz
7. Elżbieta Szkopek
8. Mirosław Grabarczyk
9. Dariusz Włodarczyk

Okręg nr 3

1. Andrzej Aleksandrowicz
2. Teresa Kijek
3. Barbara Smardzewska-Czmiel
4. Krzysztof Matusiak
5. Roman Sadowski
6. Dorota Złatowska
7. Adam Zembrzycki
8. Iwona Jóźwicka

Okręg nr 4

1. Tomasz Korga
2. Adam Modliborski
3 Anna Gostyńska
4. Bogdan Sobański
5. Mirosława Serek
6. Barbara Pajor
7. Mariusz Nosarzewski

Wybory samorządowe w naszym kraju odbędą się 7 kwietnia. Płockie struktury PiS zaprezentowały swoich kandydatów do Rady Miasta Płocka i na prezydenta miasta w sobotę 2 marca. Jak wynika z zapowiedzi kandydatów, którzy powalczą o miejsca w Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Radzie Powiatu Płockiego wyborcy poznają w najbliższym czasie.

Fot. Dariusz Ossowski, któremu Dziennik Płocki serdecznie dziękuje za pomoc.