Wspaniała promocja dla miasta. Najlepsze kluby siatkarskie zagrają w Orlen Arenie

W płockim ratuszu odbyła się dziś konferencja prasowa poświęcona zbliżającym się Klubowym Mistrzostwom Świata w siatkówce. Jak informowaliśmy wcześniej, impreza została przeniesiona z powodu problemów przy budowie hali sportowej z Radomia do Płocka.

W spotkaniu z przedstawicielami lokalnych mediów wzięli udział prezydent Andrzej Nowakowski oraz organizator turnieju Tomasz Cieślik. Prezydent miasta podkreślił, że Płock to miasto, które żyje sportem i jest otwarte na wszelkiego rodzaju wydarzenia sportowe. Wspomniał, że w Płocku mamy piłkarzy ręcznych, nożnych a także odnoszących sukcesy tenisistów ziemnych na wózkach. Kontynuując podkreślił, że od czasu do czasu w naszym mieście goszczeni są przedstawiciele innych dyscyplin sportowych także tych, które cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców Polski, jak na przykład siatkówka.

Organizator turnieju – Tomasz Cieślik podziękował za to, że udało przenieść się rozgrywki do Płocka. Podkreślił, że m.in dzięki prezydentowi w ciągu kilku godzin udało załatwić się wszelkie formalności. Jak dalej mówił, nasze miasto bardzo mu się podoba i było naturalnym wyborem, gdy stwierdzono problemy z budową hali w Radomiu.

Podkreślił, że w Płocku będzie zorganizowana impreza sportowa jakiej jeszcze nie było. Wszystko to za sprawą rangi zawodów, które niedługo zostaną rozegrane w Orlen Arenie. Ciekawostką jest fakt, że najwięcej biletów na mecze w Płocku zostało zakupionych w … Warszawie.

Do płockiej Orlen Areny, oprócz kibiców z Polski, przyjadą także ci zza granicy. Jak podkreślił, jest przekonany, że lokalny przemysł turystyczny, a więc hotelarstwo czy gastronomia, na pewno to korzystnie odczuje. Szokującą wydaje się liczba gospodarstw domowych na całym świecie, do których ten turniej trafi. To blisko 600 milionów ! Lepszej promocji Płocka chyba nie można sobie wyobrazić.

Na koniec konferencji, zarówno Andrzej Nowakowski, jak i Tomasz Cieślik serdecznie zaprosili płocczan do udziału w tym wydarzeniu. My również zachęcam każdego, kto ma ochotę i czas, aby wybrał się do Orlen Areny w dniach 26 – 29 listopada. To będzie naprawdę niepowtarzalna okazja, aby obejrzeć gwiazdy światowej siatkówki na żywo. Zatem, do zobaczenia na trybunach!

Łukasz Zieliński
Fot. UMP.