Wpadnijcie na Majunię do Płocka! Dwie sceny i świetni wykonawcy. Jednym zdaniem – będzie się działo!

Czas na Majunię, czyli mikro festiwal towarzyszący Piknikowi Europejskiemu, który co roku ukazuje inne oblicze muzyki, zwłaszcza tej elektronicznej. Od jazzu przez hip-hop, aż do techno. Tegoroczna edycja odbędzie się na terenie POKiSu. Start już dziś, czyli w sobotę 11 maja, o godz. 19.

W tym roku Majunia odbędzie się w siedzibie Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki przy ul. Jakubowskiego 10 w Płocku. – Połączymy świetnie nagłośnioną salę koncertową z drugą sceną namiotowo-ogródkową, gdzie zagrają zaproszeni dj. W ten sposób zaaranżujemy dość pokaźny klub muzyczny w naszym mieście. Impreza rozpocznie się o godz. 19 i potrwa do godz. 2. – zachęcają organizatorzy.

Kto wystąpi na Majuni?

EABS

Wrocławski kwintet jazzowy EABS, czyli Electro-Acoustic Beat Sessions. wszystko zaczęło się od improwizowanych sesji we wrocławskim klubie Puzzle, na których występowali coraz to nowi instrumentaliści. Sami członkowie EABS, czyli Electro-Acoustic Beat Sessions, mówią, że zespół kształtował się jako pewnego rodzaju idea, ”rekonstrukcja dekonstrukcji” i hołd dla twórczości klasyków czarnej kultury muzycznej, od jazzu do hip-hopu: Ahmada Jamala, Gila Scotta-Herona, J Dilli, Pete’a Rocka. EABS nie są związani z żadną muzyczną ortodoksją, w ich muzyce usłyszymy jazz, soul, funk, hip-hop, inspiracje brzmieniem muzyki elektronicznej (chociaż grają akustycznie, bez postprodukcyjnych sztuczek).

ANGELO MIKE

Angelo Mike jest dj’em, producentem muzycznym, aktywistą oraz promotorem, którego wkład w rozwój polskiej sceny klubowej trudno przecenić. Działając niemal od początku raczkującej kultury clubbingu w naszym kraju, od razu przenosił zaczerpnięte z europejskich klubów wzorce, zarówno muzyczne jak i organizacyjne na trudny grunt Polski po okresie transformacji. Jego działania, muzyka oraz występy pozwoliły mu zdobyć status niekwestionowanej ikony polskiego clubbingu i pomimo upływającego czasu, zmian muzycznych trendów, aktywnie działa jako dj. Jego eklektyczne miksy techno, disco, house, aż po ukochany progressive, uświetniają klubowe i festiwalowe sceny w całym kraju. Dzięki pracy i pasji do muzyki zyskuje szacunek kolejnych pokoleń imprezowiczów, a jego sety są uznawane za niezwykłe opowieści, dopracowane w każdym szczególe.

TEIELTE

Teielte to artysta, którego brzmienie jest wypadkową pierwotnej fascynacji hip-hopem i współczesną elektroniką. Jego muzyka charakteryzuje się wielowarstwową strukturą pełną mrocznych elementów w oprawie połamanych bitów. W 2010 roku otworzył katalog wytwórni U KNOW ME płytą „Homeworkz” a jego kolejne epki „Wooden Love” i „Crystalline” zebrały doskonałe recenzje. Swoje live acty prezentował w klubach polskich i zagranicznych oraz m.in. na festiwalu Tauron Nowa Muzyka, Boogie Brain czy Heineken Openair. Współtworzy projekt Sotei (z Wojtkiem Soburą), Wespół ( z Pablo Hudini) oraz najnowszy- PALSECAM (z Wahą). Jego ostatnia, solowa płyta Melancholizm wyszła w 2022 roku.

VIDNO / AKAONE

Nasze lokalne podwórko reprezentować będzie Vidno i AkaOne. Tu duet którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Od lat na scenie muzycznej, nie tylko w Płocku. Rezydenci i promotorzy klubu Dom Muzyki, a także członkowie kolektywu Audiobar, imprezy towarzyszącej festiwalowi Audioriver. Vidno, czyli Jakub Sawicki to producent i wydawca, szef labelu Vidno Airlines Records. Ostatnio ukazało się jego nowe wydawnictwo w digitalu i na vinylu. Ukryty pod pseudonimem artystycznym AkaOne – Wojtek Czarnomski oprócz dbania o oprawę artystyczną pomaga również od lat we współorganizacji MajUni.

Wpadnijcie na Majunię! Sobota 11 maja POKiS ul. Jakubowskiego 10, start o godz. 19. Bilety w dniu imprezy 35 zł do nabycia w Bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10).

Fot. Archiwum POKiS (Majunia 2022 r.)