Wnieśli wigilijny nastrój do domów i serc swoich podopiecznych. Stowarzyszenie AS rozdało 1000 paczek!

Mimo obostrzeń i zmienionych planów wigilijnych po raz kolejny Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS udało się dotrzeć do seniorów w Mławie i Płocku z wigilijnymi prezentami. Przygotowano i wręczono 1000 świątecznych paczek. Każda wypełniona 12 wigilijnymi potrawami i jedzeniem na śniadanie w pierwszym dniu świąt, opłatkiem i siankiem.

Doroczne spotkania świąteczne w działalności Stowarzyszenia AS to zawsze wyjątkowy czas. – W tym roku przeżywaliśmy go bez wspólnej kolacji w wielkiej, stowarzyszeniowej rodzinie. Mimo wszystko nie zabrakło pięknych gestów i wyrazów naszej wzajemnej pamięci o sobie – mówi Rafał Chmielewski, prezes Stowarzyszenia. Zarząd organizacji mimo wszystko chciał, aby czas świąt był wyjątkowy dla seniorów. Dlatego jak co roku zorganizowano akcję pomocową – przygotowano prawie 1000 paczek dla seniorów będących członkami Stowarzyszenia AS w Mławie i Płocku.

– Spodziewaliśmy się, że w tym roku wigilia będzie inna. Ale chcieliśmy w możliwie najpiękniejszy sposób zaakcentować ten wyjątkowy dzień i podzielić się z naszymi seniorami pięknym, świątecznym przesłaniem. Nie spotkaliśmy się, jak co roku, w gronie kilkuset osób na naszej wspólnej wigilii. Nie udało nam się jak zawsze przeżyć tego święta razem, ale mimo trudnej sytuacji, nie chcieliśmy nikogo z naszych seniorów pozostawić w tym czasie bez świątecznego przesłania. A osób samotnych, będących w naszym Stowarzyszeniu z poczuciem opuszczenia – mówi Michał Jaros, wiceprezes Stowarzyszenia AS .

Stowarzyszenie przygotowało świąteczne paczki dla seniorów. W rolę Świętego Mikołaja wcieli się pracownicy Stowarzyszenia i wolontariusze. Seniorom, którzy nie mogli sami dotrzeć do siedzib stowarzyszenia, wolontariusze dostarczyli paczki do domów. -Oczywiście wszystko zgodnie z zasadami bezpieczeństwa chroniącymi seniorów i wolontariuszy. Chcieliśmy by piękno i radość tych świąt, nasza wspólna pamięć o sobie były widoczne. By seniorzy wiedzieli, że mimo wszystko jesteśmy i pamiętamy – zaznacza wiceszef organizacji.

Co znalazło się w paczkach? – Wszystko co niezbędne na wigilijny wieczór i świąteczne śniadanie – mówi Michał Jaros. – Pachnące domowym ciepłem, smakiem i tradycją potrawy, opłatek, sianko, kalendarz stowarzyszenia, aby przypominał naszym seniorom przez cały rok, że jesteśmy z nimi, pamiętamy o nich. I oczywiście pełne dobrych życzeń słowa od nas – podkreśla. – Udało nam się tak zorganizować i przygotować wszystko, aby wnieść wigilijny nastrój do domów i serc naszych podopiecznych.

Rafał Chmielewski, prezes organizacji zaznacza, że: – niestety, to inne święta. – Szczególnie trudne dla osób starszych, samotnych. Ale mimo wszystko chcemy dać i sprawić radość. Taka bliskość, choć przez chwilę jest wyrazem naszej pamięci, wsparcia, serdeczności, tego wszystkiego co jest tak bardzo potrzebne szczególnie w tym czasie.

Fot. Materiały prasowe.