Wisła Płock wsparła finansowo szpital na Winiarach. Na pomoc złożyli się pracownicy, sztabowcy i piłkarze

Sztab szkoleniowy, piłkarze oraz pracownicy Wisły Płock na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Marcina Kacprzaka w Płocku przekazali środki finansowe. Pieniądze zostaną wykorzystane na zakup specjalistycznej aparatury, sprzętu do rentgenodiagnostyki oraz ultrasonografii, a także na sprzęt ochrony osobistej dla pracowników szpitala.

– W dobie panującej pandemii groźnego koronawirusa należy pamiętać o osobach, które poświęcają swoje życie, by ratować zdrowie innych – tłumaczy Michał Łada, rzecznik prasowy Wisły Płock. – Mowa o pracownikach służby zdrowia – lekarzach, pielęgniarkach czy sanitariuszach, którzy dzień w dzień narażają życie swoje i swoich rodzin, by ratować zdrowie innych. W tych niecodziennych chwilach Wisła Płock postanowiła wesprzeć finansowo Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku – dodaje.

Wymienia, że środki w pierwszej kolejności zostaną wykorzystane na zakup specjalistycznej aparatury, badającej obecność materiału genetycznego w kierunku wirusa grypy, sprzętu do rentgenodiagnostyki oraz ultrasonografii, jak i na sprzęt ochrony osobistej pracowników szpitala – maski, płaszcze, gogle czy przyłbice.

Michał Łada podkreśla, że klub gorąco wierzy, że poprzez wsparcie pomogą szpitalowi w normalnym funkcjonowaniu, a swoim działaniem dołożą cegiełkę do walki z szerzeniem się niebezpiecznego wirusa.