Wisła Płock obniżyła zarobki zawodnikom i trenerowi. To próba wyjścia z trudnej sytuacji

W związku z panującą pandemią koronawirusa (COVID-19), a co za tym idzie zawieszeniem rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy oraz w trosce o stabilność finansową spółki Wisła Płock podjęła decyzję w kwestii wynagrodzeń piłkarzy pierwszego zespołu.

– Zarząd Wisły Płock po wspólnych ustaleniach zarówno z samymi zawodnikami, jak i szkoleniowcem Radosławem Sobolewskim zadecydował, że podstawowe wynagrodzenie wszystkich członków drużyny oraz pierwszego trenera zostanie obniżone o 50 proc. – informuje Wisła Płock.

– W tej kryzysowej sytuacji zagrażającej funkcjonowaniu klubów piłkarskich nasz zespół wykazał się zrozumieniem. Szybko też doszliśmy do porozumienia. Aktualnie wprowadzamy plan oszczędnościowy, który ma na celu przetrwanie tego bardzo ciężkiego okresu – mówi prezes płockiego klubu Jacek Kruszewski.

Decyzja o niższym wynagrodzeniu obowiązywać będzie do czasu rozegrania pierwszego z zaległych spotkań PKO Bank Polski Ekstraklasy, bądź do dnia 30 czerwca 2020 roku. Wisła Płock wyjaśnia, że obniżenie podstawowych pensji członków drużyny to próba wyjścia z trudnej sytuacji i zminimalizowania strat związanych z aktualnym brakiem przychodów.

Fot. Wisła Płock (Michał Łada)