Wioślarze na ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

W czwartek, 25 lipca na Jeziorze Gopło w Kruszwicy rozpoczęła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w wioślarstwie. W zawodach startują płocczanie.

W Olimpiadzie – Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, nie mogło zabraknąć zawodników Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, uczniów szkoły Mistrzostwa Sportowego przy płockiej “Siedemdziesiątce”. Trenerzy Jerzy Podsędek i Bogdan Zalewski wystawili 9 osad i liczą na medale. Największe szanse upatrują w osadach długowiosłowych, a więc: czwórce bez sternika i ze sternikiem, dwójce bez sternika i ósemce.
Po pierwszym dniu regat miejsce w finałowej rozgrywce, zwyciężając w przedbiegach, wywalczyły już: czwórka bez sternika, ósemka, dwójka bez sternika i jedna z dwóch czwórek ze sternikiem. Finały odbędą się w niedzielę od godziny 10. Czy juniorzy młodsi pobiją wynik swoich starszych kolegów, juniorów, którzy przed tygodniem wywalczyli trzy złote i dwa srebrne medale? Okaże się już wkrótce, w niedzielę.
Tymczasem bardzo dobra nowina nadeszła z austriackiego Linzu, gdzie odbywają się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata (U23). Damian Salak i szlakowana prze niego osada polskiej ósemki (na zdjęciu) w pięknym stylu wygrała swój przedbieg i zakwalifikowała się bezpośrednio do finału. Drugi przedbieg wygrała osada Nowej Zelandii. Pozostałe 10 ósemek musi walczyć o cztery pozostałe miejsca w finale w biegach repasażowych.
Bardzo dobrze również spisuje się polska czwórka podwójna, w składzie której płynie drugi zawodnik PTW Kamil Zajkowski. Ta osada również wygrała swój przedbieg, ale z uwagi na liczbę osad (17) zakwalifikowała się do półfinału. Półfinały odbędą się w sobotę, zaś finały w niedzielę. Trzymajmy kciuki za płockich wioślarzy.