Wielka pruszkowska trauma

znicz02

Po czterech wygranych sparingach piłkarze Wisły doznali pierwszej w 2015 roku porażki. Podopieczni trenera Marcina Kaczmarka przegrali w Pruszkowie z tamtejszym Zniczem aż 1:5.

Wyjściowe zestawienie Wisły praktycznie nie różniło się od tego, w jakim płocczanie występowali w poprzednich meczach. Zabrakło wprawdzie kontuzjowanego Fabiana Hiszpańskiego, lecz przecież przed paroma dniami płocczanie poradzili sobie bez niego z Dolcanem Ząbki.

Drużyna prowadzona przez trenera Marcina Kaczmarka w konfrontacji z Pruszkowem popełniła tyle błędów, ile nie zdarzyło się jej we wszystkich wcześniejszych meczach razem wziętych. Gospodarze tymczasem okazali się wyjątkowo skuteczni. W pierwszej połowie stworzyli sobie pięc okazji do zdobycia gola. I po 45 minutach gry prowadzili 5:0. Po zmianie stron (i wymianie składów) sytuacja zmieniła się nieco na korzyśc Wisły. Nie na tyle wprawdzie, aby odrobic straty, ale przynajmniej, by nie tracic kolejnych bramek. Jedynym płockim graczem, który wpisał się na listę strzelców, był Marcin Krzywicki, który ustalił wynik pojedynku na 5:1 dla Znicza.

W sobotę, 7 lutego Wisła rozegra kolejny mecz kontrolny na wyjeździe. Tym razem przeciwnikiem płocczan będzie grająca w T-Mobile Ekstraklasie ekipa GKS-u Bełchatów. Mecz rozpocznie się o 15.30.

Znicz Pruszków – Wisła Płock 5:1 (5:0)

Bramki: Grudniewski 2 (4. i 16.), Żurek 2 (10. i 38.) i Górski (45.) dla Znicza oraz Krzywicki (65.) dla Wisły

Znicz: (I połowa) Bigajski – Rackiewicz, Niewulis, Jędrych, Pielak – Żurek, Tomczyk, Januszewski, Nawrocki, Grudniewski – Górski oraz (II połowa) Wienczatek – Rackiewicz, Niewulis, Chrzanowski, Kubicki, Dobosz, Kucharski, Kopciński, Barzyc, Banaszewski – Górski

Wisła: Kaniecki (46. Kiełpin) – Stefańczyk (65. Stępiński), Sielewski (46. Szymiński), Magdoń (46. Radić), Stępiński (46. Rozmus) Góralski (46. Kostrzewa), Wlazło (46. Zyska) Janus (46. Jabłoński), Iliev (46. Ruszkul), Darmochwał (46. Kacprzycki) – Lebedyński (46. Krzywicki)