Weekendowe ograniczenia parkingowe

jarmarek

W piątek, 29 maja rozpoczynają się Jarmark Tumski i Dni Historii Płocka, które potrwają do niedzieli, 31 maja. W rejonie Starego Miasta spodziewać się należy poważnych kłopotów z miejscami parkingowymi.

W obu imprezach weźmie udział łącznie ponad 400 wystawców. Ich kramy rozstawione zostaną na części Nowego Rynku (między Królewiecką i Antypodkową), Tumską, placu Narutowicza, Grodzkiej i na Starym Rynku. Oznacza to, że niedostępne będą parkingi przy ulicach Kościuszki, Sienkiewicza, Okrzei, Nowowiejskiej i Zduńskiej, a także na placu Narutowicza i przy Pałacu Biskupim. Niedostępny będzie również parking na Nowym Rynku przy Antypodkowie.

Miejsca przeznaczone dla wystawców nie będą dostępne aż do poniedziałku, 1 czerwca do 12.00.

W sobotę od 10.00 do 18.00 i w niedzielę od 10.00 do 15.00 kursować będą autobusy Komunikacji Miejskiej linii 19, z których korzystać będzie można bezpłatnie.

Kto zdecydowany będzie jechać na Jarmark Tumski lub Dni Historii Płocka własnym samochodem, będzie mógł korzystać z miejsc parkingowych przy placu Obrońców Warszawy lub z wyznaczonych do parkowania miejsc w okolicach centrum miasta.