Wbijajcie z rodziną, znajomymi i sąsiadami, czyli 'dla tego weseliska ziemi będzie mało’. Szykuje się wyjątkowa impreza w Rogozinie!

Jeżeli jeszcze nie zaplanowaliście spędzenia sobotniego popołudnia, może warto wybrać się do Rogozina w gm. Radzanowo. Dlatego, że odbędzie się tam wyjątkowa impreza. Otóż wszyscy staną się uczestnikami… wesela. – To będzie noc, której nie zapomnicie – zapewniają w zaproszeniu organizatorzy, czyli Młode Rogozino.

Już dziś, czyli w sobotę 19 lipca od godz. 17 rozpocznie się największa biesiada weselna na Mazowszu, czyli Festiwal Kultury i Tradycji Wiejskiej – Zabawa Weselna. Gdzie? W miejscowości Rogozino (gm. Radzanowo) przy ul. Strzeleckiej 3 na Placu przy Domu Ludowym.

Co będzie czekało na uczestników? – Prawdziwie swojskie klimaty z obrzędami, muzyką, tańcami i przyśpiewkami między stołami, jak za dawnych lat – zapowiada Młode Rogozino. Gwiazdą wieczoru będzie koncert zespołu disco polo Milano. Na scenie wystąpią jeszcze m.in. zespół Leszczynianki, zespół Akord, DJ Maryla, Paweł Bogiel czy Chór Złota Jesień. Oprócz muzyki, na goście będą mogli skosztować dań regionalnych czy zrobić zakupy na stoiskach oferujących. Pomyślano też o najmłodszych uczestnikach wydarzenia – dzieciach, dla których przygotowana zostanie specjalna strefa.

Dobra zabawa, pyszne jedzenie i ludowe klimaty, to jednak nie wszystko. Będzie też okazja, by zrobić coś naprawdę ważnego. – Na miejscu obecni będą wolontariusze prowadzący zbiórkę dla Alanka – cudownego chłopca, który od urodzenia walczy z dystrofią mięśniową Duchenne’a – śmiertelną, genetyczną chorobą powodującą postępujący zanik mięśni – opisują organizatorzy.

Młode Rogozino włącza się w pomoc dla chorego chłopca. Podczas festiwalu odbędzie się specjalna zabawa „Zbieranie na wózek” z nagrodami. Cały dochód z tej inicjatywy trafi do puszki Alanka. – Połączmy przyjemne z pożytecznym – świętujmy, integrujmy się, ale też okażmy serce temu dzielnemu chłopcu – zachęcają w zaproszeniu organizatorzy.

Festiwal Kultury i Tradycji Wiejskiej w Rogozinie odbędzie się po raz czwarty. Podczas imprezy prezentowane są tradycyjne obrzędy weselne. Warto dodać, że „Wiejskie wesele” organizowane w gm. Radzanowowo w powiecie płockim ewoluuje w bardzo dobrym kierunku. Z roku na rok organizatorzy zaskakują uczestników nowymi elementami zabawy. 

Zatem szykujcie się na wesele w prawdziwie swojskim klimacie! Młode Rogozino zaprasza: – Nie może Was zabraknąć! Wbijajcie z rodziną, znajomymi i sąsiadami – taka zabawa zdarza się raz w roku!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Fot. Młode Rogozino ( Wiejskie wesele w Rogozinie 3. edycja – 2024 r.)