W Płocku ‘wszystko gra OK!”. Setki wolontariuszy i tysiące darczyńców. Piękny 32. Finał WOŚP [FOTO]

To 485.282,77 zł., znajdowało się w niedzielę 28 stycznia o godz. 22 była na koncie płockiego sztabu WOŚP. Na tym jednak nie koniec. Cały czas trwają aukcje, które zakończą się 9 lutego. Aby kwota była tak wysoka, potrzeba było dwóch czynników – zaangażowania organizatorów wszystkich imprez, no i hojnych darczyńców. Jak widać po kwocie, i to, i to zagrało. Jednym zdaniem… w Płocku ‘wszystko gra OK!’

Właściwie cały weekend w Płocku upłynął pod znakiem czerwona serduszka. Jak miasto długie i szerokie działo się, oj działo. Trudno wymienić cały szereg firm, instytucji, organizacji…, które przyłączyły się do akcji. A tym samym tworzyły niepowtarzalny klimat 32. Finału WOŚP w naszym mieście. Lista imprez, podobnie, jak ich organizatorów, jest bardzo długa. Do tego 460 wolontariuszy, których można było spotkać praktycznie w całym mieście.

Trudno wyliczyć wszystkie imprezy, które odbyły się w Płocku tego dnia. Ale, można było pobiec lub pomaszerować w “Biegu po serce na mecie”, które zorganizował MOSiR. Posłuchać koncertów na Targowisku przy ul. Rembielińskiego, które zorganizował Rynex. Zwiedzić płocki ratusz i pospacerować dzięki Płockiej Organizacji Turystycznej. Zobaczyć, jak alpiniści w strojach rodem z filmowych hitów dla dzieci myją okna w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym.

Wielki finał odbył się tradycyjnie już w Orlen Arenie. Podczas gdy uczestnicy wybierali dla siebie atrakcje, na ponad dwudziestu stoiskach rozstawionych w hali, scena tętniła życiem. W tym roku zagrali: Mezo, Alicja Janosz oraz Marika. Nie zabrakło również występów amatorskich grup artystycznych, które na co dzień działają przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki oraz Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku.

Kilka minut przed godz. 20:00, czyli przed tradycyjnym światełkiem do nieba na scenie stanęła cała grupa osób, które od lat wspierają WOŚP. Wielki finał poprowadziła Litosława Koper, szefowa płockiego Sztabu WOŚP, która dziękowała wszystkim razem i każdemu z osobna. Była też emocjonująca licytacja wspaniałego tortu, który przygotowała i podarowała cukiernia Dolce Caffe. Słodki przysmak wylicytowano za rekordową kwotę 6,6 tys. zł. A na koniec Orlen Arenę rozświetliło Światełko do Nieba. W Płocku już od kilku lat był to wspaniały pokaz laserowy.

Przypomnijmy. Podczas 32. Finału WOŚP zbierane były środki, które przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Finałowi towarzyszyło hasło “Tu wszystko gra OK!”

Fot. Sztab WOŚP Płock.