Ulicę Tumską wypełnią stoiska z różnościami, gwar i zapach jedzenia. Wpadnijcie do Płocka na Jarmark Tumski

Pandemia spowodowała, że ubiegłoroczna edycja największej imprezy w mieście się nie odbyła. W tym roku wydarzenie przełożono z czerwca na wrzesień. Jeżeli zatem nie zaplanowaliście pierwszego wrześniowego weekendu, wpadajcie do Płocka. Odbędzie się tu bowiem kolejna edycja Jarmarku Tumskiego. Główna ulica w centrum miasta, czyli ulica Tumska wypełni się gwarem, kramami i stoiskami.

Jarmark Tumski potrwa od 3 do 5 września. Na ulicy Tumskiej powstaną dwie strefy: handlowa oraz kolekcjonerska. Pojawi się w nich ok. 100 wystawców, w tym blisko 50 kolekcjonerów. Tegoroczne stoiska będą różnorodne i wyselekcjonowane. Znajdą się wśród nich przede wszystkim wyroby rękodzielnicze: autorską biżuterię, artystyczne wyroby skórzane, elementy odzieży z filcu i jedwabiu, naturalne wyroby z gorczycy i łuski gryki oraz wiele innych ciekawych przedmiotów.

Jak zawsze z okazji Jarmarku Tumskiego zostanie wydana okolicznościowa moneta. Tym razem będzie to Trojak Zygmunta III Wazy z 1621 roku. Moneta wybita została w technice stempla lustrzanego. Jej historię poznamy dzięki tekstowi, zamieszczonemu na odwrocie certyfikatu oryginalności. Monetę będzie można nabyć na stoisku promocyjnym Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki zlokalizowanym przy NoveKino Przedwiośnie.

Wśród zapowiadanych atrakcji znalazł się XVI Międzynarodowy Festiwal Romów w Płocku – Romani Rat „Cygańska Noc” oraz koncert Kapeli ze Wsi Warszawa. Obydwie imprezy odbędą się na bulwarach wiślanych.

Jarmark Tumski – program

3 września 2021 roku (piątek)
12:00 – oficjalnie otwarcie Jarmarku Tumskiego
12:00 – 19:00 – działalność wystawienniczo-handlowa

4 września 2021 roku (sobota)
10:00 – 19:00 – działalność wystawienniczo-handlowa

5 września 2021 roku (niedziela)
10:00 – 16:00 – działalność wystawienniczo-handlowa

XVI Międzynarodowy Festiwal Romów w Płocku – Romani Rat – “Cygańska Noc”
4 września 2021 roku (sobota), 17:00 – 22:00 – Bulwar Stanisława Górnickiego w Płocku

Koncert Kapeli ze Wsi Warszawa
5 września 2021 roku (niedziela), 16:00 – 19:00 – Bulwar Stanisława Górnickiego w Płocku

Organizatorami Jarmarku Tumskiego są: Miasto Płock, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów, Muzeum Mazowieckie w Płocku. Patroni medialni: Gazeta Wyborcza, Dziennik Płocki, Radio ESKA, Radio Płock FM. Ambasadorem Jarmarku Tumskiego jest Bohdan Kowalczyk.