Ulica Kątowa w Imielnicy po remoncie. Koszt inwestycji to ponad milion zł

– Modernizujemy główne, przelotowe drogi Płocka, ale pamiętamy też, by inwestować w budowę ulic osiedlowych – tłumaczy prezydent miasta Andrzej Nowakowski. – Właśnie skończyliśmy ul. Kątową w Imielnicy.

Jest to nieduża ulica na osiedlu domów jednorodzinnych. – Od ul. Harcerskiej prowadziła w kierunku Miejskiego Przedszkola nr 34 i dalej biegła do skrzyżowania z ul. Prostą. Dojazd ul. Kątową bezpośrednio do przedszkola był jednak już tylko tymczasowy. Wykonany został z ażurowych płyt betonowych. A w kierunku zabudowań parafii św. Apostoła Jakuba ul. Kątowa istniała już jedynie na mapie – mówi Hubert Woźniak, z biura prasowego ratusza.

W styczniu tego roku rozpoczęła się budowa brakującego odcinka ul. Kątowej w rejonie MP nr 34 oraz parafialnych zabudowań. – Wykonawca zaczął pracę od rozbiórki tymczasowego dojazdu do przedszkola. Następnym krokiem była budowa sieci kanalizacji deszczowej, przyłączy sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągu do poszczególnych nieruchomości. Potem przyszedł czas na ułożenie nowej nawierzchni (z kostki betonowej) o szerokości 5,5 metra i długości ponad 280 metrów oraz szerokich, dwumetrowych chodników po obydwu stronach jezdni. Przy MP nr 34 powstał parking na 11 samochodów – wymienia Woźniak.

Pojawiła się też pewna nowość: łącznik ul. Kątowej z ul. Lokalną wykonany jest wykonany również z kostki betonowej. Zainstalowano także oświetlenie uliczne oraz urządzone zostały trawniki. Roboty już się skończyły. Koszt inwestycji – nieco ponad jeden milion zł.

Fot. UMP.