Uczniowie ‘Siedemdziesiątki’ przekazali maluchom wspaniałe prezenty [FOTO]

Kilka dni temu młodzież z Samorządu Szkolnego Zespołu Szkół Technicznych w Płocku przekazała zabawki terapeutyczne oraz sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci uczęszczających do Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 33.

Sprzęt został zakupiony ze środków zebranych podczas tegorocznej akcji “Świąteczna Siedemdziesiątka”. Był to już trzeci finał inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. W poprzednich latach uczniowie płockiej “Siedemdziesiątki” wsparli dzieci z Domu Dziecka w Gostyninie oraz z Płockiego Hospicjum.

Finałowa impreza odbyła się 6 grudnia 2016 roku w Mikołajki. Tego dnia odbyły się mecze piłki ręcznej oraz nożnej, w których wzięli udział zawodnicy SPR Wisła Płock, nauczyciele i uczniowie ZST. “Siedemdziesiątka” musiała także zmierzyć się w zawodach sportowych z… przedszkolakami. Łatwo nie było i emocji też nie brakowało. W trakcie trwania meczów odbył się także kiermasz rękodziała bożonarodzeniowego. Całą imprezę poprowadził Bogdan Wolny, znany płocki dziennikarz sportowy. 

– Jesteśmy szczęśliwi, że po raz kolejny mogliśmy pomóc, a największym podziękowaniem był dla nas uśmiech dzieci. Byliśmy wzruszeni i szczęśliwi, kiedy w ramach podziękowania przedszkolaki zatańczyły i zaśpiewały dla nas. Jesteśmy także dumni z naszej wspanialej młodzieży, która ma wielkie serca, chce i potrafi pomagać innym i już myśli o następnej edycji „Świąteczna Siedemdziesiątka” – mówił dyrektor szkoły, Dariusz Siemiątkowski. 

A co o akcji myślą uczniowie szkoły, którzy bardzo zaangażowali się w przedsięwzięcie? – Według mnie ta akcja była bardzo dobrym pomysłem. Dzięki miłemu gestowi mogliśmy pomóc małym dzieciom, a także sami mogliśmy spędzić przyjemnie czas na meczu charytatywnym – tłumaczył wyraźnie zadowolony Paweł Boczkowski. – “Świąteczna Siedemdziesiątka” jest jedną z najlepszych akcji w szkole – wtórował mu z kolei Kacper Kwasiborski. – Nic tak nie bawi, jak widok nauczycieli grających w piłkę ręczną – podsumował akcję z rozbrajającą szczerością Łukasz Karpiński.