Tragedia na wiadukcie przy ul. Piłsudskiego w Płocku. Nie żyje 19-latka [AKTUALIZACJA]

Dziś o godz. 18:20 na wiadukcie na ulicy Piłsudskiego w Płocku doszło do tragicznego zdarzenia. Szynobus śmiertelnie potrącił młodą kobietę.

– Jak wstępnie ustalili policjanci szynobus śmiertelnie potrącił człowieka, który wbiegł wprost pod nadjeżdżający szynobus. Na tę chwilę, z uwagi na obrażenia ciała nie jest możliwe ustalenie tożsamości ofiary. Na miejscu pracują policjanci. Szczegółowo zabezpieczają ślady. Przyczyny tragicznego zdarzenia wyjaśni postępowanie prokuratorskie – poinformowała Marta Lewandowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

AKTUALIZACJA

Sprawą zajmuje się płocka Prokuratura Rejonowa. – Będzie wszczęte śledztwo, zostanie przeprowadzona sekcja zwłok – mówił “Gazecie Wyborczej. Płock” zastępca prokuratora rejonowego Marcin Policiewicz. Czy 19-latka była płocczanką? Ta informacja nie jest udzielana. Wiadomo natomiast, że jako prawdopodobny brany jest pod uwagę wątek dotyczący samobójstwa – czytamy na łamach GW.

Postępowanie będzie wszczęte z artykułu 177 par. 2 Kodeksu karnego: Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek [którego następstwem] „jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”. [źródło: Gazeta Wyborcza. Płock]