To oni stanowią przyszłość płockiej piłki ręcznej

Płock, dzięki sukcesom naszych seniorów, nosi zaszczytne miano stolicy piłki ręcznej. Wasze osiągnięcia dają nam nadzieję, że tak będzie także w przyszłości – mówił prezydent Andrzej Nowakowski do młodych sportowców podczas spotkania w ratuszu.

Juniorzy z SPR Orlen Wisły Płock zdobyli Mistrzostwo Polski w, a dziewczęta z AZS PWSZ Jutrzenka zajęły w swojej kategorii piąte miejsce. – Gratuluję osiągnięć, zarówno zawodnikom, jak i trenerom oraz działaczom – prezydent zwracał się do obecnych w auli przedstawicieli klubów sportowych.

 Prezydent Nowakowski przypomniał też, że od września w naszym mieście rozpocznie funkcjonowanie Szkoła Mistrzostwa Sportowego, w której kształcić się będą piłkarki ręczne, a z czasem także piłkarze.  – Chcemy też, aby w Płocku powstał ośrodek szkoleniowy, mamy konkretne w tym temacie deklaracje Związku Piłki Ręcznej w Polsce – zapewniał prezydent Nowakowski.

Prezydent przekazał również dobrą wiadomość z ostatniej chwili, że dzisiaj władze miasta podpisały list intencyjny z PKN Orlen dotyczący współfinansowania klubu piłki ręcznej SPR Orlen Wisła Płock. – Znalazł się w nim zapis o przedłużeniu umowy sponsorskiej do 2016 roku oraz zobowiązanie koncernu do zwiększenia kwoty gwarantowanej. Jest to wyraz dobrej współpracy miasta, jako właściciela klubu ze sponsorem, czyli  PKN Orlen – podkreślał prezydent Nowakowski.

Informacja prasowa UM Płock