To miejsce zmieniło się nie do poznania. Tłumy na otwarciu nowej restauracji [FOTO]

– Ostatnie trzy miesiące, kiedy przygotowywaliśmy się do otwarcia filii w Płocku, były czasem bardzo intensywnej pracy. Tak szczerze mówiąc, to był istny armagedon – mówił Rafał Chmielewski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów podczas oficjalnego otwarcia płockiej wersji Restauracji Gary Babci Krysi.

Pierwsi goście zobaczyli lokal w piątek, 29 marca, o godz. 18. No i…? Można było wbić się w przysłowiowy szok. Budynek tylko z zewnątrz przypomina, że kiedyś spełniał zupełnie inną rolę, był tam sklep. W tej chwili jest to nowoczesny i elegancki lokal. Zadbano w nim o najmniejszy szczegół. Od obrazów na ścianach począwszy, poprzez przepiękne żyrandole, kwieciste, domowe zasłony aż po wazony wypełnione kwiatami, świeczniki i nastrojowe światła, które na pewno wieczornych gości wprowadzą w klimatyczny i romantyczny nastrój. Patrząc na lokal, przychodzi do głowy jedna myśl – z niczego, czyli z ruiny, można zrobić coś naprawdę super fajnego, wystarczy mieć pomysł i chęci. 

W piątkowy wieczór goście usłyszeli historię powstania Stowarzyszenia, które swoją główną siedzibę ma w Mławie. A także mieli niepowtarzalną okazję poznać osoby, które należą do mławskiego  “AS-a”. Tam też szyją wyjątkowego skrzata Helpika i korzystają ze wszystkich dobrodziejstw, które organizacja proponuje seniorom. O czym pisaliśmy w artykule Helpik i Gary Babci Krysi ruszają na podbój serc płocczan. “AS” wkrótce w naszym mieście.

W sobotę natomiast, płocka Restauracja Gary Babci Krysi od godz. 12:00 zaprosiła seniorów z Płocka i okolic na pierwszy obiad. Tak jak mówili założyciele Stowarzyszenia, było smacznie i domowo. A lokal odwiedziły istne tłumy. Wystarczy powiedzieć, że wydano ponad 1000 obiadów. Restauracja pierwszego dnia w menu miała zupę pomidorową, tradycyjny rosół, kotlety mielone, czerwone buraczki i zestaw surówek. Na deser przygotowano wielki tort, placek drożdżowy i sernik.

Warto dodać, że do Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów “AS”, które właśnie rozpoczęło działalność w Płocku, ma już w swoich szeregach tysiąc członków. Są to mieszkańcy Płocka oraz powiatu płockiego. To oczywiście nie koniec. Bo tak prezes organizacji Rafał Chmielewski, jak i wiceprezes Michał Jaros zapraszają, aby się zapisywać do Stowarzyszenia. – Zapraszamy każdego kto ukończył 55 lat i ma ochotę przystąpić do naszej organizacji. Można się zgłaszać do biura i zapisywać – zachęcał Michał Jaros. – Dla wszystkich znajdzie się miejsce i niepowtarzalnie spędzony czas – dodawał.

Co należy zrobić, aby dołączyć do grona członków organizacji? Należy wypełnić deklarację, która jest do pobrania na stronie internetowej Stowarzyszenia lub w jego biurze, które mieści się w tym samym budynku co Restauracja Gary Babci Krysi. Należy uiścić jednorazową opłatę 15 zł, za wydanie legitymacji członkowskiej. Upoważnia ona do korzystania ze wszystkich dobrodziejstw organizacji. – Począwszy od imprez tj. wigilia, paczki świąteczne, dofinansowania różnego rodzaju aż po obiady – wymieniał Rafał Chmielewski.

Przypomnijmy. Restauracja Gary Babci Krysi mieści się przy ul. Obrońców Płocka 1920 (lokal 20). Obiady będą wydawane od godz. 12:00 do 18:00 każdego dnia w cenie 7 zł dla członków Stowarzyszenia oraz 14 zł dla każdego. Po godzinie 18:00 restauracja będzie zmieniała swoje menu na wieczorowe. W każdą środę w płockim Centrum będą odbywały się wieczorki taneczne. W sobotę – na otwarcie – seniorzy skwapliwie skorzystali z tej formy rozrywki. Były tańce i super zabawa do późnych godzin wieczornych.

Fot.DP.