Syprzak zagra z Vardarem. Vive na przetarcie

Znamy już dokładne terminy dwumeczu z Vardarem Skopje w TOP 16 Ligi Mistrzów. Zanim Wisła zmierzy się z Macedończykami, wyjedzie do Kielc, aby zagrać z tamtejszym Vive Tauronem.

Drużyna prowadzona przez trenera Manolo Cadenasa zagra z Vardarem Skopje o awans do najlepszej ósemki LM. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Orlen Arenie w sobotę, 14 marca o 20.45. Rewanż w Skopje odbędzie się w sobotę, 21 marca o 20.15. Spotkania Wisły w TOP 16 w jednym ze swoich kanałów pokaże cyfrowa platforma nc+.

W obu meczach z Vardarem będzie mógł wystąpić Kamil Syprzak, który w spotkaniu z SG Flensburg-Handewitt został ukarany czerwoną kartą, ale sędziowie nie opisali jego zachowania jako niesportowego.

Zanim nafciarze zmierzą się z Vardarem, będą mogli sprawdzić swoją sportową wartość, walcząc na wyjeździe z aktualnym mistrzem Polski. Vive Tauron jako pierwsza drużyna w historii dwukrotnie wygrała swoją grupę z kompletem punktów. Kielczanie w konfrontacji z Wisłą zechcą udowodnić, że równie dobrze jak w LM radzą sobie również na krajowym podwórku. I to mimo poważnych problemów zdrowotnych kilku graczy. Mecz Vive Tauron Kielce – Wisła Płock odbędzie się w środę, 10 marca o 18.00 i będzie transmitowany przez Polsat Sport.

Rada Nadzorcza SPR Wisła Płock zaakceptowała kontrakt podpisany przez płocki klub z Adamem Morawskim. 20-letni bramkarz podpisał umowę na dwa lata, z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Wychowanek Czarnych Regimin jako gracz Wisły ma na swoim koncie Mistrzostwo Polski Juniorów i Wicemistrzostwo Polski Seniorów. O ile jednak w rozgrywkach juniorskich był jednym z kluczowych graczy, to pierwszy seniorski sezon spędził praktycznie w całości na ławce rezerwowych, grywając przede wszystkim w drugoligowej ekipie rezerw. W rozgrywkach 2014/2015 stał się jednak pełnoprawnym graczem pierwszego zespołu, coraz częściej pojawiając się między słupkami płockiej bramki. W niektórych meczach PGNiG Superligi, a nawet Ligi Mistrzów to właśnie „Loczek” pojawiał się na boisku w pierwszej siódemce.

Adam Morawski to jeden z kluczowych zawodników młodzieżowej reprezentacji Polski, który ma na swoim koncie również występy w kadrze seniorów prowadzonej przez Michaela Bieglera.