Sportbonus w Wiśle Płock ruszy 22 października

Rejestrację do tego programu będzie można zacząć 22 października. W tej chwili trwa poszukiwanie punktów partnerskich. O wszystkim będziemy informować na bieżąco. Pierwszym etapem poszukiwań jest sobotnie spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy są zaproszeni na mały bankiet przed meczem z Wisłą Kraków – powiedział na zakończenie konferencji prasowej, dotyczącej podpisania umowy pomiędzy Wisłą Płock a Fundacją Kibica, wiceprezes płockiego klubu Tomasz Marzec.

Zapytacie – ale o co chodzi? Co to jest ten cały Sportbonus? Jak to działa? Już tłumaczymy.

Sportbonus to program realizowany wspólnie przez Wisłę Płock oraz Fundację Kibica, którego celem jest pozyskiwanie środków na rozwój klubu, a także zaangażowanie kibiców w podejmowanie decyzji o przeznaczeniu zgromadzonych w ten sposób funduszy.

Jak powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej prezes Fundacji Kibica Bartosz Kwiatkowski: – To unikatowe rozwiązanie, które pozwala kibicom współdecydować, co dzieje się w klubie. Jest ogólnopolskie, ale jego ważną częścią jest lokalny charakter. Dzięki temu zaangażowaniu program zyskują wszystkie strony: klub, który dostaje środki na rozwój, sympatycy, bo mogą wspierać klub oraz przedsiębiorcy, bo kibice będą robili zakupy w punktach, które są objęte projektem.

Takiego samego zdania jest prezes Wisły Jacek Kruszewski, który przedstawił na przykładzie jak to wszystko mogłoby wyglądać: – Na Facebooku obecnie mamy około 25 tys. tzw. polubień. Gdyby tylko połowa tych użytkowników w ciągu miesiąca zrobiła zakupy za 200 zł u partnerów programu, klub miałby przychód w granicach 900 tys. zł rocznie. Pieniądze te moglibyśmy przeznaczyć na określone rzeczy, ale to kibice decydowaliby czy przeznaczyć je na przykład na: szkolenie młodzieży, poprawę struktur, czy może na działalność marketingową.

Sam program jest jak najbardziej przejrzysty i przyjazny. Aby do niego przystąpić wystarczy jedynie adres e-mail z imieniem i nazwiskiem lub po prostu wiadomość SMS o treści SBO.wislaplock wysłana na numer 7136. I to właściwie wszystko, co jest potrzebne, żeby zarejestrować się w programie Sportbonus i wykonać pierwszy krok ku pomocy swojemu klubowi. Jak tłumaczył później Bartosz Kwiatkowski: – Po rejestracji idziemy do punktów partnerskich. Punkty zbierane są na zasadzie cashbacku – 50% “zwrotki” wraca do klubu, a 50% do kibica. Kibic ze swoją zwrotką może zrobić wszystko – wpłacić na dowolne konto, zrobić zakupy internetowe w punkcie partnerskim, a z pieniędzmi klubu właściwie też może zrobić sporo, ponieważ jego głos także będzie się liczył.

W programie może wziąć udział każdy. Osoba fizyczna, firma bez różnicy. Wisła Płock czyni już starania, żeby do 200 partnerów ogólnopolskich, dołączyły przedsiębiorstwa z rynku lokalnego. W związku z tym już w najbliższą sobotę – 1 października, o godzinie 15.30 w sali konferencyjnej Orlen Areny (wejście K4) – przed meczem z Wisła Kraków, odbędzie się specjalnie spotkanie, mające na celu zapoznanie przedsiębiorców z zasadami funkcjonowania tego programu.

Fot. Mateusz Lenkiewicz