SMS w cenie

Absolwentki Szkoły Mistrzostwa Sportowego nie muszą narzekać na brak zainteresowania. Cztery zawodniczki, które w sezonie 2014/2015 występowały w płockim pierwszoligowcu, znalazły zatrudnienie w klubach PGNiG Superligi.

 

Grająca na skrzydle Gabriela Urbaniak zachwycała doskonałą grą z kontry, popartą umiejętnością przechwytywania długich podać od bramkarki. W nowych rozgrywkach swe największe atuty będzie mogła pokazać w mającym wielkie aspiracje Vistalu Gdynia.

Wiele do powiedzenia w PGNiG Superlidze może mieć również Start Elbląg. Zespół został przejęty przez trenera Andrzeja Niewrzawę i gruntownie przemeblowany. Jedną z zawodniczek odpowiadających za kreowanie gry ekipy z Elbląga ma być Patrycja Świerżewska, która w Płocku równie dobrze czuła się jako playmaker i jako rzucająca. Na prawej stronie drugiej linii operować będzie inna z płocczanek – Aleksandra Kwiatkowska. Jak często pojawiać się będzie na placu gry, zależy między innymi od tego, czy uda się jej ustabilizować formę na stałym, równym poziomie.

Bramki Piotrcovii strzec ma Karolina Sarnecka, natomiast Lucyna Trzczak zamierza w Niemczech łączyć grę w piłkę ręczną z pracą i nauką. Stąd decyzja o grze w drugiej lidze.