Śmierć na drodze

W nocy z piątku na sobotę w Wilczkowie koło Wyszogrodu doszło do wypadku, w którym jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne.

Kilka minut po północy z piątku na sobotę policyjny dyżurny został poinformowany, że na drodze krajowej nr 62 w miejscowości Wilczkowo w gminie Wyszogród kierowca opla astra zdecydował się rozpocząć manewr wyprzedzania. Z nieustalonych do tej pory powodów 23-latek z powiatu płockiego zjechał na pobocze, a następnie wpadł do przydrożnego rowu.
– W wyniku tego zdarzenia kierowca opla i jego pasażer doznali obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala. Po udzielonej pomocy medycznej, pasażer został zwolniony do domu, natomiast kierujący pozostał w szpitalu – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Niestety, mimo podjętej akcji reanimacyjnej w wyniku doznanych obrażeń zginęła na miejscu, pasażerka opla, 27letnia mieszkanka powiatu płockiego. Przyczyny i okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione w toku przeprowadzonego postępowania.