Włodarze miast, miasteczek i wsi walczą o pieniądze dla mieszkańców. List otwarty do prezydenta RP

“W 2023 rok nasz kraj wchodzi z rekordową inflacją, drożyzną i niepewnością co do tego, jak wyglądać będzie przyszłość. Miliony Polek i Polaków wciąż czekają na należne im miliardy złotych w ramach KPO. Te środki są naszym wspólnym dobrem, a niestety stały się zakładnikiem sporów partyjnych – czytamy w liście otwartym, który samorządowcy działający w Ruchu Samorządowym Tak! dla Polski, skierowali do prezydenta RP, Andrzeja Dudy.

Pod listem skierowanym do głowy państwa podpisali się samorządowcy z całej Polski, w tym prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, a także radni Marta Krasuska oraz Mariusz Pogonowski.

Działacze z ruchu “Tak dla Polski” zorganizowali we wtorek, 10 stycznia, konferencje prasowe w kilkunastu miastach. Spotkanie z dziennikarzami odbyło się również w Płocku. Motywem przewodnim spotkań samorządów z mediami było hasło: “Samorządowcy walczą o pieniądze dla mieszkańców. Apel samorządowców do Prezydenta RP ws. KPO”.

“Jako samorządowcy z Ruchu Samorządowego Tak! Dla Polski zaapelowaliśmy do prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, aby zaangażował się w działania władz centralnych, które doprowadziłyby do odblokowania tych środków” – napisał w mediach społecznościowych prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski po konferencji prasowej, która odbyła się w Płocku.

Powstała również lista projektów, które mogłyby zostać zrealizowane z uwzględnieniem środków z KPO. Na liście znalazło się ponad 1000 inwestycji, które mogłyby być zrealizowane w całym kraju.

List Ruchu Samorządowego Tak! Dla Polski, który trafił do prezydenta RP Andrzeja Dudy cytujemy w całości:

Fot. Zrzut ekranu Facebook – Ruch Samorządowy Tak! Dla Polski.