Sąd był bezwzględny. Paulina M. usłyszała wyrok

– 25 lat pozbawiania wolności – taki wyrok usłyszała 31-letnia Paulina M. Sąd Okręgowy w Szczecinie wydał wyrok za zabójstwo 14 – miesięcznego syna oraz spowodowanie wypadku drogowego.  

Historia dramatu ma swój początek w Grąbcu pod Sierpcem, gdzie kobieta doprowadziła do zderzenia kierowanego przez siebie samochodu osobowego z tirem. “Wszystko wydarzyło się w lipcu 2016 roku. 13 lipca 2016 roku na drodze krajowej nr 10 w Grąbcu doszło do zderzenia trzech samochodów” – czytamy w artykule Jacka Danieluka, dziennikarza “Tygodnika Płockiego”. 

Autor przypomina informację z tamtego czasu, która dotarła do mediów tuż po zdarzeniu od Krzysztofa Kosiorka -rzecznika prasowego sierpeckiej policji. – Ze wstępnych relacji wynika, że kierująca toyotą avensis jadąca w kierunku Warszawy z bliżej nieokreślonej przyczyny zjechała na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzyła się z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem ciężarowym scania i po zderzeniu wjechała do rowu. Chwilę później na naczepę scanii najechał drugi samochód ciężarowy volvo typu chłodnia, jadący bezpośrednio za samochodem toyota. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia służb ratunkowych roczny chłopiec podróżujący toyotą nie żył. Kierująca toyotą z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Sierpcu, natomiast kierowca i pasażer z ciężarowego volvo w stanie ciężkim przewiezieni zostali do szpitala w Płocku. 

Całą sprawą zajął się prokurator rejonowy oraz sierpecka policja.  – Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierująca samochodem osobowym 31-letnia kobieta niespodziewanie zjechała na lewy pas ruchu, zderzając się z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem ciężarowym, w który uderzył jadący za nim drugi samochód ciężarowy. Na skutek wypadku kierowca pierwszego samochodu ciężarowego nie odniósł żadnych obrażeń ciała, natomiast kierowca drugiego doznał obrażeń w stopniu lekkim, a jego pasażer obrażeń skutkujących rozstrojem zdrowia na okres powyżej dni 7. Natomiast, jak stwierdzono w czasie oględzin miejsca wypadku, w samochodzie osobowym znajdowało się dziecko w wieku 1 rok i 2 miesiące, co do którego lekarz pogotowia stwierdził zgon. Kierująca samochodem osobowym młoda kobieta została z niegroźnymi obrażeniami ciała przewieziona do szpitala – informowano na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej w Płocku.

Dzień po wypadku zostało przeprowadzona sekcja zwłok zmarłego dziecka. Nie wykazała ona, że dziecko zginęło w wypadku. Matka została skazana na 25 lat pozbawienia wolności, wyrok nie jest prawomocny.

Źródło: “Tygodnik Płocki”.