Rynek Sztuki już jutro. Zobacz program!

Impreza, która łączy wydarzenia muzyczne, teatralne oraz filmowe będzie niewątpliwie ciekawym zakończeniem wakacji.

Festiwal, który potrwa dwa dni, rozpocznie się w sobotę od występu trupy teatralnej Klinika Lalek. Teatr powstał w 1988 roku we Wrocławiu. W 1991 r. przeniósł się do Wolimierza, a skupieni wokół niego artyści przyjęli formułę wędrownej grupy. W imponujących plenerowych spektaklach wykorzystują oni gigantycznych rozmiarów lale i machiny jeżdżące, którym towarzyszy grana na żywo muzyka. Klinika Lalek występowała nie tylko w Polsce, ale też w Finlandii, Francji, Hiszpanii, Rumunii, Niemczech i Austrii. Podczas festiwalu obejrzymy spektakl „Kilku Ekscentryków i Słoooń”.

Zaraz po spektaklu na Starym Mieście wystąpi znana z kontrowersyjnych występów Maria Peszek. Ogromne zainteresowanie mediów i słuchaczy wzbudził ostatni wydany w październiku 20012 roku krążek wokalistki „Jezus Maria Peszek”. Do tej pory wokalistka zagrała ponad 200 koncertów w Polsce i za granicą, sprzedała ponad 100 tysięcy płyt i wystąpiła na największych krajowych festiwalach.

Kolejnym punktem programu będzie pokaz arcydzieła kina niemego „Berlin: Symfonia Wielkiego Miasta”. Dokument Ruttmanna z 1927 roku jest zapisem jednego dnia życia w Berlinie.  Oryginalną muzykę do filmu napisał Edmund Meisel, a na Rynku Sztuki własną ścieżkę dźwiękową zaprezentuje na żywo trio jazzowe Horny Trees, który tworzą Paweł Szamburski, Maciej Trifonidis Bielawski i Hubert Zemler.

Pierwszy dzień festiwalu zakończy czeski Divadlo Kvelb – uliczny zespół teatralny. Grupa w swej twórczości chętnie sięga po nietypowe środki wyrazu, np. pokazy ognia i akrobatyki.

Czeski zespół rozpocznie drugi dzień festiwalu. W niedzielę grupa teatralna zaprezentuje „Nautrilus ZŮM” – spektakl dla dzieci i dorosłych.

Następnie wystąpi zapewne znany wszystkim płocczanom zespół Lao Che. Grupa ma na swoim koncie pięć długogrających krążków, w tym wydany w 2012 roku album „Soundtrack”, który osiągnął status złotej płyty.

Festiwal zakończy pokaz filmu niemego „Nosferatu: Symfonia Grozy”, z muzyką na żywo graną przez zespół Czerwie.

Ramowy program

31 sierpnia 2013

Start: godz. 18

Teatr Klinika Lalek

Koncert Marii Peszek

Horny Trees gra do filmu „Berlin. Symfonia wielkiego miasta” (reż. W. Ruttman, Niemcy 1927)

Teatr Divadlo Kvelb

 

1 września 2013

Start: godz. 18

Teatr Divadlo Kvelb

Koncert Lao Che

Czerwie grają do filmu „Nosferatu. Symfonia grozy” (reż. F.H. Murnau, Niemcy 1922)