Ruszyła budowa tężni solankowej. Obiekt powstaje na Winiarach [FOTO]

– Może nie jesteśmy Ciechocinkiem, ale też będziemy mieli swoją tężnię – napisał prezydent Andrzej Nowakowski na Facebooku. – Budowla powstaje na Winiarach, przy ulicy Medycznej. Już wkrótce będzie można się tam poczuć jak w uzdrowisku. To inwestycja, którą mieszkańcy zgłosili do Budżet Obywatelski Płocka – czytamy w poście.

Wykonawcą przedsięwzięcia jest firma Jarmar z Łącka, którą w przetargu wyłoniono kilka tygodni temu. Całkowity koszt powstania tężni solankowej w naszym mieście to 671.075,50 zł. Na wygospodarowanym do tego celu terenie oprócz tężni znajdzie się tam aleja spacerowa, ławki czy oświetlenie. Krótko mówiąc, powstanie skwer do spacerów i odpoczynku.

Budowa tężni solankowej została wybrana przez mieszkańców Płocka spośród 22 projektów zakwalifikowanych do głosowania w ramach piątej edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka, czyli w 2016 roku. Pomysłodawcami projektu do BO byli radni Polskiego Stronnictwa Ludowego Tomasz Kominek i Michał Sosnowski oraz Anna Cybart, szefowa rady osiedla Winiary.

Fot. UMP.