Rusza remont ulicy Parcele. Będą objazdy, autobus KM też pojedzie inną trasą

W poniedziałek 17 lutego rozpocznie się kolejna inwestycja drogowa w naszym mieście. Będzie to przebudowa ul. Parcele na odcinku od ul. Borowickiej (Wierzbowej) do ul. Św. Huberta. Przy okazji remontu wprowadzone będą objazdy dla autobusów KM Płock.

Ulica będzie kompleksowo przebudowana wraz z infrastrukturą. – W ramach inwestycji będzie wybudowana nowa jezdnia, ścieżki rowerowe, chodniki, przystanki oraz wiaty autobusowe, oświetlenie uliczne, kanalizacja deszczowa i sanitarna oraz sieci wodociągowe – wymienia Hubert Woźniak z biura prasowego ratusza. Koszt inwestycji to ponad 6,1 mln zł. – Na realizację inwestycji Płock pozyskał dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 3 mln zł – dodaje.

W trakcie prowadzenia prac będą obowiązywać objazdy, mieszkańcy ulicy będą mieli zapewniony dojazd do posesji.

Woźniak informuje również, że w związku z zamknięciem dla ruchu ul. Parcele na odcinku od skrzyżowania z ul. Wierzbową do skrzyżowania z ul. Lisią na czas przebudowy, czyli od poniedziałku 17 lutego aż do odwołania autobusy linii 4 do pętli Św. Huberta dojeżdżać będą po trasie objazdowej: Korczaka (przystanek Podlaska) – Harcerska (przez przystanki: Młyńska, Liściasta, Sielska, Kasztanowa) – Wyszogrodzka (Wiosenna) – Parcele – pętla Św. Huberta oraz z pętli Św. Huberta – Parcele – Wyszogrodzka (przez przystanki Parcele i Wiosenna) – Harcerska (przez przystanki: Kasztanowa, Sielska, Liściasta, Młyńska) – Korczaka i od przystanku Podlaska trasa bez zmian. W czasie objazdu autobusy linii 4 ominą przystanki: Borowiczki (pętla), Botaniczna, Zakole i Borowiczki, park.

Fot. Google Maps.