Rusza remont alei Kobylińskiego i alei Nowaka. Będą utrudnienia w ruchu [MAPA]

Od najbliższego czwartku, czyli 28 czerwca, Wodociągi Płockie rozpoczynają kolejną, dużą inwestycję. Jest to rozdział kanalizacji ogólnospławnej na kanalizację sanitarną i kanalizację deszczową w Alei Kobylińskiego i Alei Nowaka. Podczas prac wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. 

– Zakres prac obejmuje budowę kanalizacji deszczowej w Al. F. Kobylińskiego na odcinku od ul. Topolowej do Al. Nowaka oraz budowę kanalizacji deszczowej w Al. Nowaka. Budowa powyższej kanalizacji umożliwi w przyszłym roku budowę kanalizacji deszczowej w ul. Tysiąclecia wraz z przebudową całej ulicy – tłumaczą Wodociągi Płockie. 

Po wykonaniu kanalizacji deszczowej, wyremontowane będą ulice na ciągu Al. Kobylińskiego na odcinku ulicy od ul. Topolowej do Al. Nowaka oraz remont Al. P. Nowaka. Roboty drogowe po przeprowadzeniu robót sanitarnych w Al. Nowaka obejmują wymianę nawierzchni chodnika, wymianę nawierzchni ścieżki rowerowej. – Budowa kanalizacji deszczowej, a także wymiana nawierzchni wymusiła konieczność usunięcia tymczasowego istniejącego drzewostanu oraz zakrzewienia. Krzewy na całej długości alei zostaną przesadzone, natomiast po skończonych robotach drogowych oraz sanitarnych wykonane zostaną nowe nasadzenia – informują Wodociągi. 

Prowadzenie prac w pasie drogowym wymusiło także zmianę organizacji ruchu w trakcie prowadzonych robót. Od 28 czerwca w Al. Kobylińskiego na odcinku pomiędzy ul. Topolową i ul. Łukasiewicza obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy, w kierunku wyjazdu z miasta, natomiast wjazd do centrum możliwy będzie tylko poprzez ul. Kazimierza Wielkiego i ul. Miodową.

Prace budowlane w Al. Kobylińskiego zakończą się do 31 października, natomiast w Al. Nowak potrwają do 31 listopada. 

Poniżej zamieszczamy schemat, sugerowanych objazdów. Czerwoną linią zaznaczono pas zamknięty dla ruchu, niebieską – objazdy.