Rusza gruntowna przebudowa ul. Kościuszki. Całkowita zmiana organizacji ruchu! [MAPA]

Od dziś, czyli poniedziałku 22 sierpnia rusza gruntowna przebudowa ul. Kościuszki. – Całkowicie zmienia się organizacja ruchu na tej ulicy, a także na pl. Obrońców Warszawy i na jednym odcinku ul. Misjonarskiej – między ul. Kolegialną, a Kościuszki i pl. Obrońców Warszawy.

Prace polegające w pierwszej kolejności na budowie kanalizacji deszczowej będą toczyć się na całej długości ul. Kościuszki od skrzyżowania z pl. Narutowicza do skrzyżowania z ul. Misjonarską. Na całym tym odcinku będzie obowiązywał zakaz ruchu – zaznacza biuro prasowe ratusza.

Jakie ograniczenia dla kierowców?

– Zakaz ruchu będzie obowiązywać również po zachodniej stronie pl. Obrońców Warszawy. Nikt więc nie wjedzie w tę drogę z ul. 1 Maja i nie skręci w nią z ul. Kolegialnej. Nie będzie z tego rejonu dojazdu do pl. Narutowicza. Kto się przyzwyczaił do tego, by tędy dojeżdżać do pl. Narutowicza, by ul. Mostową dotrzeć do mostu im. Legionów Piłsudskiego będzie musiał jechać Kolegialną do skrzyżowania z ul. Misjonarską.

– Zakaz nie będzie dotyczyć jedynie pojazdów budowy, służb komunalnych oraz osób dojeżdżających do posesji.

– Na pl. Obrońców Warszawy możliwy będzie przejazd drogą po jego wschodniej stronie, a więc dojedziemy do budynku Prokuratury Okręgowej. Możliwe będzie też dojechanie do budynków i posesji na Górkach. Ale uwaga! Będzie to przejazd jednokierunkowy – od ul. Kolegialnej w kierunku Górek. Wyjazd stąd w kierunku ul. Kolegialnej będzie prowadzić drogą po zachodniej stronie pl. Obrońców Warszawy (ruch jednokierunkowy przy pomniku Broniewskiego będzie się odbywać w odwrotnym kierunku niż dotychczas).

– Strefa płatnego parkowania z naturalnych powodów na ul. Kościuszki zostanie wyłączona, natomiast nadal będzie obowiązywać na pl. Obrońców Warszawy.

– Zmienia się organizacja ruchu na jednym odcinku ul. Misjonarskiej: od skrzyżowania z ul. Kolegialnej w stronę skrzyżowania z ul. Kościuszki i pl. Dąbrowskiego ruch będzie jednokierunkowy. Aby dotrzeć do ul. Kolegialnej i ul. Sienkiewicza trzeba będzie korzystać z objazdu ul. Gradowskiego.

– Dojazd do szpitala św. Trójcy będzie nadal możliwy.

– Autobusy turystyczne podczas przebudowy ul. Kościuszki dojadą objazdem ul. Mostową na Plac Narutowicza. Tam będzie wyznaczone stanowisko do wysadzania turystów na wysokości byłego EMPIK-u, po wysadzeniu pasażerów autobusy mają nawrócić przy Bibliotece Zielińskich i pojechać przy sądach do ul. Mostowej na parking dla autobusów turystycznych w al. Kilińskiego przy ZST „Siedemdziesiątka”.

Prace na tym odcinku ul. Kościuszki potrwają do lata przyszłego roku.

Info i fot: Urząd Miasta Płocka.