Rozejrzyj się, masz piękny ogród? Zgłoś go do konkursu

Lubisz przyrodę? Najchętniej odpoczywasz w swoim ogrodzie i każdą wolną chwilę poświęcasz na jego pielęgnowanie? Chciałbyś się pochwalić tym miejscem? Jeszcze do końca czerwca możesz się zgłosić do konkursu na „Najpiękniejszy ogród w Powiecie Płockim”.

Konkurs jest adresowany do wszystkich osób zameldowanych na terenie powiatu płockiego. Muszą to być właściciele, współwłaściciele albo pełnoletnie dzieci właścicieli ogrodów (inne osoby mogą przystąpić do konkursu pod warunkiem uzyskania pisemnego upoważnienia właściciela obiektu).

Organizator konkursu, a jest nim Starostwo Powiatowe w Płocku, zapewni atrakcyjne nagrody rzeczowe dla trzech zwycięzców, których wyłoni Komisja Konkursowa. Pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy.

Jurorzy, w uzgodnionym z właścicielem terminie, przyjadą na miejsce, by dokonać oceny ogrodu. Będą się kierowali kilkoma kryteriami:
– prawidłowe rozplanowanie obiektu,
– racjonalne urządzenie części wypoczynkowej,
– kwietniki, skalniaki, murki kwiatowe, pergole i inne elementy architektury ogrodowej,
– utrzymanie trawników,
– dobór roślin zdobiących obiekt przez cały okres wegetacji,
– ogólne wrażenie estetyczne.

Za każde kryterium będzie można dostać od 1 do 5 punktów, wygrają trzy osoby z największą ich liczbą.
Warunkiem przystąpienia do rywalizacji jest wypełnienie karty zgłoszeniowej oraz przesłanie zdjęcia przedstawiającego najatrakcyjniejsze elementy ogrodu, które poddane zostaną ocenie. Zarówno kartę zgłoszeniową, jak i szczegółowy regulamin konkursu można znaleźć w tym miejscu. Zatem drodzy właściciele do dzieła, wypełniajcie karty i ślijcie zdjęcia. Cenne nagrody czekają.

konkurs (Kopiowanie)

Info. Aleksandra Dybiec/ Starostwo Powiatowe w Płocku