Reca, Kryczka i… kilku innych w jedenastkach 32. kolejki!

Aż do 32. serii gier kazał czekać Arkadiusz Reca na ekstraklasowy debiut w gronie najlepszych zawodników kolejki. Długo, bo długo, ale po swoim najlepszym występie w elicie zwieńczonym zdobyciem koniec końców zwycięskiej bramki dla Nafciarzy w Lublinie po prostu mu się to należało. Na kolejną nominację do “jedenastek” 21-latek czekał blisko rok. Ostatnio nominowany był po meczu… 32. kolejki z Zawiszą Bydgoszcz.

Najlepszy młodzieżowiec sezonu 2015/16 w I lidze po awansie do najwyższej klasie rozgrywkowej nie odpalił tak jak się spodziewano. Teraz można już tylko zastanawiać się, co miało na to wpływ. Krótki urlop, duża presja, sam przeskok do elity, czy może coś innego. Obecnie Reca z 3 bramkami na koncie i bez żadnej asysty w 28 występach sezon 2016/17 może spisać praktycznie na straty. Chyba… chyba, że powalczy jeszcze o załapanie się do reprezentacji do lat 21 na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, których Polska jest gospodarzem.

Konkurencja na skrzydłach młodzieżówki na pewno jest spora, ale z zawodników powoływanych na te same zgrupowania co któryś z płockich zawodników (Reca lub Przemysław Szymiński) wiosną w ekstraklasie formą imponował w zasadzie jedynie będący nominalnym napastnikiem Dawid Kownacki z Lecha Poznań (6 bramek + 2 asysty według transfermarkt). Jego trener Marcin Dorna próbował jednak także na boku pomocy i trzeba brać go pod uwagę.

Pozostali, czyli: Adam Buksa i Kamil Mazek z Zagłębia Lubin (obaj 0 bramek + 0 asyst), Przemysław Frankowski z Jagiellonii Białystok (3 bramki + 1 asysta), Dariusz Formella z Arki Gdyni (2 bramki + 2 asysty), czy nawet grający w U-21 zazwyczaj na lewej obronie Łukasz Moneta z Ruchu Chorzów (1 bramka + 2 asysty) w 2017 roku na pewno nie zachwycają swoją grą. Imponująca końcówka w wykonaniu któregoś z nich – w tym także Recy – może więc zadecydować o tym kto w czerwcu będzie biegał po krajowych boiskach w koszulce z orłem na piersi, a kto… będzie miał dłuższe wakacje.

*****

Poza Recą za występ w 32. kolejce Lotto Ekstraklasy przeciwko Górnikowi Łęczna w Lublinie wśród wyróżnionych znaleźli się: Dominik Furman (Przegląd Sportowy), Mateusz Kryczka (Piłka Nożna, Mazowiecka Piłka, weszlo.com, WP Sportowe Fakty), Szymiński (Mazowiecka Piłka) oraz Jose Kante (ławka rezerwowych gol24.pl).

CZYTAJ DALEJ