Radna zjawiła się z symbolicznym czekiem. Prezydent: Mieczów u nas dostatek. Te dwa również przyjmiemy z pokorą, aby skutecznie rozwijać miasto

Radna Wioletta Kulpa uczestniczyła w dzisiejszej sesji w auli ratusza głównie zdalnie. Zjawiła się na koniec i bynajmniej nie z pustymi rękami… Prezydent podziękował za symboliczny czek na pokaźną kwotę: – Jeśli tylko będzie możliwe wykorzystanie na inwestycje, to super, rewelacja.

– Wiemy o tym, że sytuacja związana z epidemią spowodowała, że część budżetu gmin, generalnie samorządów, jest uszczuplona np. poprzez mniejsze wpływy ze sprzedaży biletów, jak w przypadku Komunikacji Miejskiej, czy w przypadku zoo, kiedy usłyszeliśmy uzasadnienie, że w trakcie roku budżetowego musimy dołożyć środki, żeby ta jednostka mogla funkcjonować – mówiła radna Prawa i Sprawiedliwości, Wioletta Kulpa podczas dzisiejszej sesji. – W związku z tym mam dla pana, panie prezydencie, bardzo dobrą informację. Samorząd płocki zarówno w 2020 r., jak i w 2021 r., bo to nie jest kwota koniecznie do wydania w tym roku, równie dobrze można ją wydać w kolejnym, będzie mógł ubiegać się o kwotę 15 mln 840 tys. 52 zł. Są to środki z tarczy samorządowej, o której mówił pan prezydent Andrzej Duda podczas rozmów z samorządowcami w Tomaszowie Mazowieckim. Tam ta propozycja padła, została publicznie złożona przy samorządowcach. Dziś się to zmaterializowało. Mamy konkretną kwotę dla Płocka. Liczę na to, że pan tę kwotę wykorzysta.

Po czym przekazała czek prezydentowi Andrzejowi Nowakowskiemu.

– W kontekście tej, jak rozumiem, wirtualnej kwoty blisko 16 mln zł, która ma być zgodnie z tarczą 4.0 dostępna dla samorządów, będziemy oczywiście, w miarę możliwości, sięgać po te środki. Jestem przekonany, że skarbnik z jego służbami wydusi każdą złotówkę. Mieczów u nas dostatek. Te dwa również przyjmiemy z pokorą, żeby skutecznie rozwijać miasto dalej w przyszłości. Jeśli tylko będzie to możliwe, naprawdę każdą złotówkę będziemy z tej tarczy wykorzystywać dla dobra mieszkańców. Dziękuję za te dobre informacje. Na bieżąco powiadomimy o staraniach i efektach. Jeśli tylko będzie możliwe wykorzystanie na inwestycje, to super, rewelacja.

Wioletta Kulpa komentowała: – Te 15,8 mln zł to kwota przeznaczona na inwestycje. Jeśli pan to porównuje do mieczy, których ma pan dużo, to nie są nagie. To w zasadzie narzędzie, które ma pan do wykorzystania. Taki limit środków do wykorzystania na inwestycje w Płocku. Oczywiście stosowny wniosek trzeba złożyć. Myślę, że szczegóły pan skarbnik szybko uzyska – dodała.