Realizacja wspólnych projektów badawczych, organizacja konferencji naukowych, praktyki dla studentów – to najważniejsze założenia współpracy PWSZ i ZUS. Rektor płockiej uczelni oraz członek zarządu ZUS właśnie podpisali umowę. Jak obaj zapewniają, porozumienie na papierze się nie skończy.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku podpisała dziś umowę o współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Celem tego porozumienia jest realizacja wspólnych projektów naukowych, badawczych, rozwojowych, w tym wspólna organizacja konferencji naukowych poświęconych tematyce ubezpieczeń społecznych. ZUS będzie udzielał wsparcia merytorycznego studentom i pracownikom naukowym prowadzących badania i piszącym prace naukowe z zakresu ubezpieczeń społecznych, natomiast studenci płockiej PWSZ będą mogli odbywać praktyki w ZUS.
– Staramy się zmieniać Zakład. Jedną z takich zmian jest otwarcie na różne środowiska, w tym właśnie na środowisko akademickie. Chcemy współpracować, wykorzystywać potencjał naszych pracowników oraz wymieniać się wiedzą. Podpisanie tej umowy to dopiero początek. Teraz będziemy tę umowę sumiennie wykonywać. Nie chcemy bowiem, by ta została tylko na papierze – powiedział podczas uroczystości podpisania umowy Marcin Wojewódka, członek zarządu ZUS.
– To porozumienie otwiera współpracę we wszystkich obszarach w jakich kształcimy – czy to na wydziale ekonomicznym czy nauk o zdrowiu. Widzimy szerokie perspektywy współpracy. Współdziałanie daje nam bowiem szanse wzbogacenia modelu kształcenia studentów i stwarza dodatkowy potencjał rozwoju naukowego – dodawał rektor PWSZ, prof. Maciej Słodki.