Przygotujcie się na ogromną dawkę śmiechu i pozytywnych emocji. II edycja BiG Festivalowski w Płocku już za kilka dni

18-20 sierpnia w Płocku będzie moc kulturalnych atrakcji, pozytywnych treści i inteligentnego humoru podczas BiG Festivalowski. Twórcy wydarzenia zaprosili ponad 60 znanych ludzi kina, teatru, kabaretu, youtuberów, którzy będą współtworzyć wyjątkowy klimat całej imprezy, a wszystkie „sceny” programu zlokalizowane zostały blisko siebie, w promieniu 300 metrów od Starego Rynku.

– Znam i podziwiam Alka Pietrzaka od wielu lat i wiem, że ma głowę pełną marzeń i pomysłów dotyczących kulturalnej przestrzeni. Bardzo pozytywnie oceniam ten projekt i cieszę się, że dostarczy mieszkańcom dużo uśmiechu – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Andrzej Nowakowski. – Po pierwszej odsłonie festiwalu wiemy, że duet go przygotowujący ściągnie do Płocka wyjątkowych artystów z kraju – podkreślał Roman Siemiątkowski wiceprezydent miasta.

Alek Pietrzak – reżyser, pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu oraz producentka Blanka Bednarkiewicz zapowiedzieli dużą dawkę doskonałego humoru, masę praktycznej wiedzy oraz spotkań z gwiazdami i twórcami kultury. W programie są m.in. spotkania z Jerzym Stuhrem, Szymonem Majewskim, Vanessą Alexander, Piotrem Cyrwusem, Pauliną Gałązką, Adamem Woronowiczem czy Piotrem Głowackim. Natomiast podczas gali stand-up`u zaprezentują się Wiola Walaszczyk, Antek Syrek-Dąbrowski, Cezary Ponttefski, Bartek Walos, Agnieszka Matan i Bartek Zalewski.

– Cieszę się, że oprócz głównej idei festiwalu, jaką jest niesienie ludziom pozytywnych emocji, BiG Festivalowski może wspierać miasto w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Współpraca działających na danym terenie podmiotów realizujących różne kulturalne przedsięwzięcia jest kluczem do sukcesu – mówił Alek Pietrzak, twórca i pomysłodawca festiwalu.

Co w programie? – Wyzwolenie hormonów szczęścia…

W programie festiwalu jest m.in. letnia scena na Starym Rynku, gdzie odbywać się będą otwarte pokazy filmowe i spotkania z gwiazdami. W Nowym Kinie Przedwiośnie zobaczymy drugą odsłonę jedynego w Europie Muzeum Memów, a także pokazy filmowe i spotkania z twórcami. Klub Komediowy zaprezentuje swój spektakl improwizowany w Muzeum Mazowieckim, a większość warsztatów (m.in. filmowe, aktorskie, fotograficzne, komediopisania, astronomiczne) będzie się odbywało w murach Małachowianki.

Na scenie Państwowej Szkoły Muzycznej zagości gala stand up`u. Tutaj też na uroczyste zamknięcie festiwalu dadzą muzycy z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku oraz Gminna Orkiestra Dęta w Starej Białej.

– Produktem, który proponujemy na festiwalu jest radość. To co przygotowaliśmy, to jest też wkład twórców kultury w poprawę dobrostanu psychicznego Polaków, bo statystyki nie są w tym obszarze optymistyczne – zaakcentował na koniec Alek Pietrzak. I takie jest główne założenie tego wydarzenia – wyzwalanie hormonów szczęścia i zapomnienie o codziennych wyzwaniach i troskach. Tylko pozytywne doświadczenia i kultura na luzie. Pomagać w tym mają szlafrok i kapcie, jako strój obowiązkowy dla uczestników, które są metaforą miękkości i przyjemności.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami, które dostępne są na stronie internetowej Big Festivalowski oraz na Facebooku

Ponad połowa wydarzeń będzie bezpłatna, a dla dzieci do 12 lat karnety są darmowe. Na wydarzenia odpłatne dostępne są bilety.

Źródło i fot: UMP.